Що робити, якщо відчули запах газу вдома, пояснили в Нафтогазі

Не варто намагатися шукати місце витоку газу

Газ
Поради Нафтогази споживачам при відчутті запаху газу вдома

Під час відчуття запаху газу вдома потрібно діяти швидко та без паніки. Фахівці Нафтогазу дали декілька простих, але необхідних кроків. Про це йдеться у повідомленні компанії.

Ось п’ять простих, але важливих кроків від Нафтогазу: не вмикайте світло, не використовуйте електроприлади та сірники, закрийте газовий кран над плитою та на всіх газових приладах, відчиніть усі вікна та двері, щоб провітрити приміщення, покиньте приміщення, де відчувається запах газу, та виведіть всіх людей і домашніх тварин з нього, негайно зателефонуйте до аварійної служби газу за номером 104.

Також не намагайтеся шукати місце витоку газу та самостійно усунути проблему. Це справа в компетенції виключно наших фахівців з Газмережі та її філій, Донецьоблгазу, Запоріжгазу залежно від регіону вашого проживання.

У чому різниця між газопостачальною та газорозподільною компаніями?

У структурі Групи Нафтогаз є два типи компаній, які напряму працюють з населенням – газопостачальна й оператори газорозподільних мереж (ГРМ). Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" постачає газ населенню та представникам малого й середнього бізнесу. Наші колеги відповідають за:

  • формування платіжок за спожитий газ;
  • організацію клієнтської підтримки через контакт-центри;
  • консультування клієнтів щодо оплати за газ, стану розрахунків та користування онлайн-сервісами.

Оператор ГРМ забезпечує розподіл палива, тобто доставку газу до осель українців, а також до критичної інфраструктури, лікарень, дитсадків і шкіл. Таких компаній понад 40 на всю Україну, серед них й Газмережі та її регіональні філії, Донецькоблгаз, АТ «Запоріжгаз». Вони відповідають за:

  • технічне обслуговування труб безпосередньо до вашого будинку;
  • облік спожитого газу;
  • цілодобову роботу аварійних служб та усунення аварій;
  • своєчасний ремонт та модернізацію газопроводів;
  • формування платіжок за доставку (розподіл) газу;
  • контроль якості газу.

Тож пам'ятайте, за спожитий газ ви оплачуєте газопостачальній компанії, а за його розподіл і подачу до будинків – оператору ГРМ своєї області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube