Що робити споживачам, яким повідомляють про неіснуючі борги за газ, пояснили в Нафтогазі

Читать на русском

Українцям надходять платіжки за газ, за який вони вже заплатили

Читать на русском
Споживачам надходять повідомлення про борги за газ
Споживачам надходять повідомлення про борги за газ

Українцям надходять платіжки за газ, за який вони вже заплатили

Українським споживачам блакитного палива в деяких випадках можуть прийти борги за газ, навіть якщо за нього вже заплатили. Це відбувається у тому випадку, якщо при оплаті за газ не вказали особистий рахунок.

Про це повідомили у Нафтогазі. До компанії звернувся зі скаргою клієнт, в якій розповів про те, що він платив за газ, а йому все одно надійшло повідомлення про борг.

"Виявилося, що споживач некоректно оплачував за спожитий природний газ, а саме не вказував у призначенні платежу свій особовий рахунок", - йдеться у повідомленні компанії.

Споживачу запропонували скласти з «Нафтогазом», як із постачальником послуг, акт звіряння розрахунків. Так в компанії переконаються, що всі оплати, які були здійснені, зараховані саме на особовий рахунок клієнта.

"У разі неправильно зарахованих оплат від споживача та при наданні повного пакета документів від платника для перенесення коштів ми зможемо перенести їх на його особовий рахунок. Борг може виникнути, якщо споживач не передає свідчення", - зазначають у компанії.

Нагадаємо, в Україні у листопаді не зміниться вартість газу. Для більшості українців ціна становитиме 7,96 грн за кубометр.

З нового року  доведеться оплачувати три рахунки за газ

Законодавство надало право власнику обирати організацію, яка на договірних засадах та на платній основі здійснюватиме роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Це може бути як місцевий облгаз, так і інші організації, які на це отримали відповідні дозволи. Однак поки що тарифів на роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж немає. Їх має встановити та докладно розписати НКРЕКП, але зараз усе це лише в процесі.

Раніше в Україні вартість газу була розбита на дві складові: постачання газу та його розподіл. Відповідно, з 2020 року українцям почали приходити дві платіжки: за постачання газу (це власне вартість газу, яку зараз майже всі платять Нафтогазу) та за розподіл газу (за його доставку до будинків споживачів, яку здійснюють облгази).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.