“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Є декілька варіантів для вирішення проблеми
Часто українці, які звертаються до Пенсійного фонду України для оформлення пенсії, стикаються із проблемою відсутності документів щодо розміру заробітної плати. Це стосується періодів трудової діяльності, що припала до 1 січня 2004 року.
Що в такому випадку робити, коли прийде час оформлювати пенсію?
Якщо особа з 1 січня 1998 року працювала офіційно, сплачувала податки зі своїх доходів до бюджету держави, роботодавець подавав персоніфіковані звіти до ПФ, – то тоді особа без проблем зможе отримати інформацію про свою заробітну плату.
Якщо ж заробітну плату особа отримувала до 1 січня 1998 року і така інформація відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, то вона визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією ( посади) на підприємстві, в установі, організації, за кожним місяцем роботи, за які втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу) за наявності підприємства, де працювала особа, або її правонаступника.
За відсутності відповідної професії (посади) враховують розмір середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою).
У разі повної втрати первинних документів про нарахування та виплату заробітної плати за відповідний період вона визначається за відповідною професією (посадою) на вказаному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує році, з якого призначається пенсія.
Якщо підприємство, де працювала особа, ще існує або є його правонаступником інформацію про заробітну плату можна знайти в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Якщо підприємство ліквідовано або реорганізовано у разі відсутності правонаступника документи передаються ліквідаційною комісією (ліквідатором) до відповідних державних архівних установ чи інших місцевих архівних установ.
Якщо документи не передавалися до архівних установ, дані про заробітну плату визначаються, виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченою відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує році, з якого призначено пенсію.
У разі відмови органу ПФ використовувати при розрахунку пенсії даних про заробіток, які вказуються в довідках про заробітну плату за період до 1 липня 2000 року на підставах, що довідка не підтверджується первинними документами, слід звертатися до суду про визнання рішень та дій таких органів протиправними та зобов’язання вчинити дію.
Раніше ми писали, що в Україні деякі категорії громадян можуть отримати пільгову пенсію при досягненні пенсійного віку. Хто може отримати пільгову пенсію? Про це роз’яснили в Пенсійному фонді України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.