У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Як українцям нараховують пільгову пенсію
В Україні деякі категорії громадян можуть отримати пільгову пенсію при досягненні пенсійного віку. Хто може отримати пільгову пенсію?
Про це роз’яснили в Пенсійному фонді України.
Право на пенсію за віком на пільгових умовах за настає після досягнення 55 років за наявності страхового стажу у чоловіків не менше 30 років, з них 12 років 6 місяців на роботах за списком 2, у жінок – 25 років, з них не менше 10 років на роботах за списком 2.
Після досягнення певного віку громадянам необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України або через вебпортал електронних послуг ПФУ.
Щоб підтвердити період роботи з важкими умовами праці, крім трудової книжки, надається уточнювальна довідка, що підтверджує пільговий характер роботи. Також обов'язковою умовою є проведення на заводі, де працювала людина, один раз на п’ять років атестації робочих місць. Якщо атестація не проводилася, право на пільгове пенсійне забезпечення втрачається.
Жінки, чиї чоловіки загинули на війні, отримуватимуть власну надбавку за особливі заслуги перед Україною та надбавку за заслуги чоловіка. Пенсіонерам виплачують лише одну надбавку до пенсії, при цьому вони можуть обирати, яка їм більш вигідна.
Однак пропонується встановити жінкам, які втратили чоловіків на війні, право отримувати одразу дві надбавки за особливі заслуги перед Україною. Нині розмір пенсій (надбавок) за особливі заслуги становить від 20 до 40% прожиткового мінімуму (з 1 грудня – від 418 до 837 гривень). Така надбавка щомісяця доплачується до основного розміру пенсії.
Щоб подати заяву на призначення пенсії в електронному вигляді, необхідно мати доступ в Інтернет, кваліфікований електронний підпис (КЕП) та скановані копії документів.
Якщо все це є, потрібно зайти до особистого кабінету ПФУ, обрати вкладку "Заява про призначення пенсії", прочитати інформацію на екрані та перейти за посиланням "Вхід".
Після цього необхідно виконати такі кроки:
Як тільки всі кроки будуть виконані, на екрані з'явиться повна форма заяви про призначення пенсії, яку за необхідністю можна буде відредагувати. Після чого залишиться тільки підписати заяву за допомогою КЕП та відправити її до ПФУ.
Раніше ми писали, як перевірити та чи сплачує за вас працедавець страхові внески. Якщо раніше запис у трудовій книжці гарантував нарахування пенсії, а зараз головне – чи сплачували при цьому страхові внески. Зазвичай, це робить працедавець. Але бувають випадки, коли цього не відбувається. Трудовий стаж людині нараховується, але на пенсії це мало позначиться.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.