Що мають зробити ЗСУ для прориву на півдні: західні аналітики перерахували ключові потреби та перешкоди

ЗСУ все ще не можуть зосередити всі свої зусилля на півдні, бо росіяни досі сподіваються досягти там власного тактичного просування

Контрнаступ ЗСУ
Західні аналітики рекомендують ЗСУ вдосконалити свою техніку

Українські військові впродовж останніх тижнів вдвічі посилили свій контрнаступ на півдні. ЗСУ намагалися прорватися через російські лінії оборони - танкові пастки, щільні мінні поля та інші перешкоди. Західні аналітики вважають, що для великого прориву та подальшої перемоги на південному напрямку фронту українським військам доведеться змінити тактику.

Як пише CNN, експерти стверджують, що ЗСУ вдалися до використання невеликих військових груп з метою прорізати шлях через мінні поля або обійти їх. Але такий метод не зламає хребта російської оборони, особливо за умови переваги росіян в повітрі.

"Російські ударні вертольоти та винищувачі-бомбардувальники використовують слабкі місця в ППО України, що дозволяє росіянам завдавати ударів по українських сухопутних військах. Здійснити механізоване проникнення такого масштабу, коли супротивник має перевагу в повітрі, надзвичайно складно", - зауважує аналітик американського Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Баррос.

Аналітик Франц-Штефан Гаді вважає, що без систематичного розриву російської оборонної системи операції ЗСУ й надалі будуть просуватися повільно. Напередодні він побував на передовій та поспілкувався з українськими військовими.

"Україні доведеться краще синхронізувати та адаптувати поточну тактику, без цього західне обладнання не буде тактично вирішальним у довгостроковій перспективі. Це відбувається, але робота йде повільно… Справа не лише в обладнанні. Просто немає жодного систематичного розриву російської оборонної системи, який я міг спостерігати", - каже Гаді.

Він додав, що критично важливим завданням Сил оборони у найближчі тижні є "послаблення російської оборони до такого ступеня, щоб уможливити маневр". А Джордж Баррос з ISW каже, що українці можуть скористатися географічними перевагами.

"Російські оборонні лінії не всі суміжні або однаково придатні для міцної оборони. Деякі лінії розділені водними об’єктами або складним рельєфом. Деякі лінії розташовані таким чином, що це може ускладнити контрольований відхід від однієї підготовленої лінії оборони до іншої", - наголошує аналітик.

Баррос додав, що вздовж південної лінії фронту існує багато складних місцевостей, які можна використовувати. Для прикладу він наводить успішні українські атаки вздовж річки Мокрі Яли.

Західні експерти кажуть, що українці все ще не можуть зосередити всі свої зусилля на півдні, бо росіяни досі сподіваються досягти власного тактичного просування на північному та східному фронтах. Тому ЗСУ мають утримувати значні та боєздатні сили вздовж північного фронту. Також аналітики зауважують, що моральний стан українців залишається міцним.

Головна перешкода швидкому та успішному контрнаступу ЗСУ

Українській армії потрібно більше зброї. Експерти пишуть, що хоч Україна і вдячна за західне озброєння, але наголошує, що їй потрібно набагато більше зброї. Наприклад, винищувачі F-16 нейтралізували б перевагу росії в повітрі, а артилерія великої дальності прискорить знищення матеріально-технічного забезпечення російської армії.

В ISW кажуть, що за відсутності несподіваного краху російських ліній забезпечення українські досягнення, ймовірно, відбуватимуться протягом тривалого періоду часу. Це буде пов’язано з тим, що самі українці потребуватимуть допомоги та ротації.

Франц-Штефан Гаді погоджується з такими висновками. Він прогнозує, що є ризик, що "кривава боротьба з резервними підрозділами, які будуть поступово залучатися, триватиме наступні тижні й місяці".

Коли Україні очікувати на поставку F-16?

Як зазначав міністр оборони Олексій Резніков, він вважає, що F-16 надійдуть на озброєння в нашій країні вже наступного року. Такий прогноз озвучував і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 23 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що США нададуть Україні винищувачі F-16, але їхні поставки займуть кілька місяців. Це пояснюється складністю процесу поставок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube