Що чекає на військовозобов’язаних чоловіків, які не прибули у військкомат за повісткою

Відповідальність може бути як адміністративною, так і кримінальною

Що чекає на військовозобов’язаних чоловіків, які не прибули у військкомат за повісткою
Що чекає на військовозобов’язаних чоловіків, які не прибули у військкомат за повісткою

Українські юристи розповіли про те, що чекає на військовозобов’язаних українців, які порушили правила військового обліку. До подібних порушень відноситься неявка до військкомату за повісткою, або ж зміна місця проживання без повідомлення. У найгіршому випадку можна потрапити до в’язниці. 

Про це розповіли на офіційній Facebook-сторінці «Юридичної сотні». За даними юристів, за порушення правил військового обліку передбачена стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Такого роду відповідальність настає, коли громадянин порушив зобов’язання перед законом щодо військового обліку. Зокрема, це стосується наступних ситуацій: 

  • чоловік не прибув до військкомату після отримання повістки без поважних причин. Мова йде про виклик навіть для уточнення даних чи проходження медкомісії;
  • потенційний призовник не повідомив до комісії про зміну місця проживання, облікових даних тощо. 

У такому випадку під час особливого періоду, до якого входить і воєнний стан, військовозобов’язаним можуть призначити штраф за подібні порушення. Його розмір складає від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень). Рішення має прийняти керівник Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Проте, під час воєнного стану, можуть бути прийняті й інші заходи покарання. При належному врученні повістки та неявці призовника це можуть класифікувати, як ухилення від мобілізації. У такому випадку можна опинитися за ґратами на термін від 3 до 5 років. 

«До того ж, якщо ж військовозобов’язаний не перебуває на військовому обліку та ухиляється від нього, то після першого попередження від керівника ТЦК та СП може настати кримінальна відповідальність за статтею 337 Кримінального кодексу. Законодавство не визначає форму відповідного попередження. У такому разі штраф буде від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 - 8500 гривень). Замість штрафу суд може призначити виправні роботи до одного року», – уточнили в Юридичній сотні. 

Мобілізація в Україні

Наразі в нашій країні тривають мобілізаційні заходи. Першочергово до ЗСУ мобілізують людей, які можуть працювати з новим озброєнням, що надається від наших партнерів. Водночас, мобілізація проводиться суворо за необхідності та в конкретних обліково-військових спеціальностях, які в той чи інший момент потрібні на фронті. 

Також варто враховувати, що мобілізації як у мирний, так і у воєнний час не підлягають люди, що страждають від однієї зі списку серйозних хвороб. До таких належать розлади психіки, проблеми з кістками, зором, слухом, диханням, нервової системи, системи травлення та інших. 

Нагадаємо, що пенсіонерам можуть урізати виплати наполовину: кого це торкнеться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube