«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Речник Єврокомісії Ерік Мамер зробив заяву щодо підтримки України на тлі війни в Ізраїлі
Єврокомісія буде й надалі підтримувати Україну попри загострення ситуації на Близькому сході. Представник ЄК наголосив, що Україна відбиває широкомасштабну військову агресію рф і тому ніяких сумнівів у підтримці нашої країни не має бути. Європейці будуть разом з українцями стільки скільки знадобиться.
Про це розповів речник Європейської комісії Ерік Мамер на брифінгу в Брюсселі 9 жовтня. До того ж інші європейські чиновники також рішуче запевнили про свою підтримку у своїй позиції в цьому питанні.
"Ніщо і в жодному випадку не вплине на підтримку, яку ЄС надає Україні. У цьому не може бути жодного сумніву", – сказав він.
Він згадав промову президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у Бордо, де вона підтвердила що європейці будуть стояти разом з українцями у боротьбі проти рф. Речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано також заявив, що зустріч глав МЗС Євросоюзу, яка відбудеться у вівторок, буде присвячена як конфлікту в Ізраїлі, так і можливим спробам росії використати його на свою користь. Він додав, що росія намагається використати будь-яку можливість, щоб створити хаос у світі, але це не означає, що увага ЄС до України зменшиться.
Голова Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що Україна може стати членом ЄС у 2030 році. За його словами, обидві сторони мають робити все, щоб це сталось найближчим часом. Українська влада мусить провести реформи, які вимагають європейці, а в ЄС мають прийти до згоди щодо розширення блоку та приєднання нових країн до нього.
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомляв, що Україна пришвидшила дискусію з розширення ЄС та необхідності в цьому. Поки що одностайності в європейських лідерів немає, але є мета дійти згоди стосовно долучення нових країн, у тому числі України, до політичного та економічного союзу. Загалом, заявка Україна є певним драйвером таких змін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.