“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Через війну багато українців переїхали за кордон
В Україні пенсія виплачується щомісяця за вказаним у заяві місцем проживання пенсіонера, незалежно від місця реєстрації через пошту чи установи банків. Якщо ж людина проживає за кордоном, то виплата припиняється. Не йдеться про випадки тимчасового від'їзду.
Існує певна система моніторингу, яка запобігає надмірним виплатам, пише видання "На пенсії".У разі коли термін дії банківської картки закінчився, виплату пенсії автоматично переводять на "Укрпошту". Банки повідомляють органи Пенсійного фонду України.
Однак якщо людина не забирає свою пенсію поштою понад пів року, то її нарахування повністю припиняється до з'ясування обставин. Пенсіонеру, який не знімає пенсію зі своєї банківської картки понад рік, також припиняють виплати. Відновити виплату пенсії можна лише на підставі особистої заяви пенсіонера. Заборгованість з неотриманої пенсії виплачується лише за три минулі роки. У разі частина суми неотриманої пенсії, але не більше ніж за 12 місяців, виплачується відразу, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячний розмір пенсії.
За перші пів року 2022 середня пенсія зросла на 17% у гривні та на 10% у доларовому еквіваленті. Пенсіонери отримували 4 437 гривень або ж 152 доларів у порівнянні з відповідним періодом того річ. Проте вже за місяць, після зміни курсу національної валюти у липні 2022, середня пенсія становить 121 долар (4 496 гривень). Кількість пенсіонерів, які отримують виплати менші за 3 тисячі гривень, зменшилась з 54% у до 43% цьогоріч. Натомість збільшився відсоток пенсіонерів, які отримують понад 10 тисяч гривень — до 6,6%. Від 5 тисяч до 10 тисяч гривень отримують 18,5% пенсіонерів проти 13,5% у першому півріччі торік. За рік кількість пенсіонерів скоротилась майже на 200 тисяч. Темпи скорочення дещо вщухли: якщо за I півріччя 2021 року кількість пенсіонерів зменшилась на 1,5%, то у відповідний період 2022 — на 0,6%. Загалом станом на липень в Україні понад 10 мільйонів пенсіонерів.
Нагадаємо, в Україні пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, українці, які втратили роботу, зможуть зберегти пенсію.
Також Інформатор писав, як подати заяву про призначення пенсії за віком під час війни
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.