Що буде з цінами на продукти до майбутнього врожаю: прогноз Мінагрополітики

На сьогодні, з точки зору аналізу поточних ситуацій, якихось передумов, які б суттєво впливали на ціни до збору нового врожаю в міністерстві не бачать

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький

Передумов для підвищення цін на продовольство до збору нового врожаю поки що немає. Про це під час брифінгу повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький 6 лютого. 

За словами Висоцького, відбулась певна стабілізація цін у попередні два місяці. Наприклад, продукти, які восени різко подорожчали, зокрема яйця, наразі здешевшали. Не спостерігається також різкого подорожчання овочів для борщового набору. Він пояснив, що на здорожчання восени вплинуло декілька факторів. Перш за все, це було пов'язано з посухою та зменшенням врожаю по багатьох позиціях торік. Водночас зменшення врожаю відобразилось у цінах. Наразі цього впливу немає. Були також певні міжнародні зростання цін на молочні продукти, але зараз цей тренд не спостерігається, і споживачі поступово це відчують. 

“На сьогодні, з точки зору аналізу поточних ситуацій, якихось передумов, які б суттєво впливали на ціни до збору нового врожаю, не бачимо. Тому що, знову ж, врожай, який є, він зафіксований та не впливає на зміну”, - зазначив Висоцький.

За його словами, допомагає утримувати ціни на поточному рівні й імпорт товарів, адже можна покрити короткостроковий дефіцит, що дозволяє стабілізувати ситуацію. Висоцький прогнозує, що в залежності від об’ємів нового врожаю ціни на деякі товари можуть навіть знизитись.

“Якщо врожай буде більшим, не виключаємо можливості зниження цін, навіть у рівному еквіваленті, вже з осені, оскільки весь урожай буде на ринку. Тому, з точки зору перспектив у ці наступні 4-5 місяців, можна дивитись з оптимізмом, з певною ймовірністю коригування в бік зниження цін і збільшення доступності деяких продуктів для споживачів”, - підсумував Висоцький.

Як раніше повідомляв Інформатор, як розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, у лютому й березні очікується загальне зростання цін на продукти харчування, особливо на овочі, оскільки запасів у зимовий період стає дедалі менше. На рост цін впливатимуть інфляція, сезонність, війна (через мобілізацію значна частина робочої сили недоступна, що змушує виробників інвестувати в техніку, а це підвищує собівартість продукції), а також акцизи на пальне, які фактично почали впливати на ціни з початку 2025 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube