Що буде в "Армія+": розробник розповів усі нюанси щодо нового додатка для військових

В новому додатку буде кілька найважливіших для військового елементів функціоналу, зокрема рапорти

Армія+
Застосунок для військовослужбовців "Армія+" в Міноборони анонсували ще у лютому 2024 року

В Україні 8 серпня буде запущено спеціалізований додаток для військових "Армія+". Він буде актуальним тільки для діючих військовослужбовців. Цивільним та службовцям інших складників Сил оборони України завантажувати його немає сенсу; останніх пізніше будуть підключати за запитами від відповідних відомств.

Про це розповів один з розробників додатка Олег Берестовий у тренді в Twitter. За його словами, додаток "Армія+" розроблявся військовими для військових. До того ж на його розробку не було витрачено бюджетних, або донорських коштів: усі затрати – тилова зарплата розробників.

У першому релізі, за словами Берестового, буде кілька сервісів, важливих для військових:

  • електронні рапорти;
  • опитування;
  • Армія ID

"Через Армія+ можна буде подавати рапорти в декілька кліків. Підписати його двома видами електронних підписів. Знаючи Армія ID командирів – відправити рапорт на погодження. Після всіх погоджень, рапорт впаде в СЕДО бригади, де його підпише комбриг. В першому релізі буде 11 найпопулярніших рапортів в 4 категоріях з якими ви зіштовхуєтесь по службі. Ми провели опитування 60к+ військових всіх родів військ та орієнтувались на напрацювання ГО "Принцип". Згідно цих даних ми і взяли саме ці рапорти в перший реліз", – написав він.

Що буде в "Армія+": розробник розповів усі нюанси щодо нового додатка для військових 1

Берестовий обіцяє, що більше не потрібно буде їхати до штабу, або зі шпиталю на ППД із рапортами на ВЛК або МСЕК. Щобільше, можна буде розуміти, на якому саме етапі перебуває рапорт: ніхто не зможе його загубити, або розірвати, усе на виду, усе контролюється самим військовослужбовцем.

Що буде в "Армія+": розробник розповів усі нюанси щодо нового додатка для військових 2

"Електронні рапорти мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Це зафіксовано у змінах до порядку ведення рапортів. У вас буде доступ до цієї нормативки, щоб парирувати це командирам, які захочуть саботувати зміни", – пообіцяв він.

Також Берестовий розповів, що буде створений модуль опитувань. В Міністерстві оборони хочуть напряму спілкуватися з військовими на важливі теми. Результати опитувань будуть напряму впливати на прийняття рішень.

"Ми будемо час від часу питати у військових наприклад, чи задоволені ви забезпеченням продуктами, чи формою. Що нам потрібно покращити і тд. Деякі опитування будуть з відкритими результатами. Щось ми залишимо собі для аналізу. Тому беріть в них участь за можливості", – зазначив він.

Що буде в "Армія+": розробник розповів усі нюанси щодо нового додатка для військових 3

Щодо пункту "Армія ID", то він буде потрібен для безпечної ідентифікації в системи. Потім він стане ключем до всій бойових систем військового.

 

"В результаті Армія ID трансформується в повноцінний електронний військовий документ. Ми над цим працюємо. Далі ми будемо випускати додаткові продукти в Армія+ на регулярній основі. Наступним прийде з оновленням у вересні великий модуль Навчання. Він в нас готовий, але ми вирішили взяти більше часу на створення якіснішого контенту з топовими спікерами", – зазначив розробник.

Щодо безпеки, то "Армія+", як і "Резерв+", не зберігає персональні дані. Вони підтягуються з банку та реєстру "Оберіг". Якщо пристрій потрапить до рук ворога, адміністратори просто заблокують обліковий запис.

"Система підключена до потужної команди моніторингу кіберінцидентів. Пройшли КСЗІ, є сертифікат Але жодна система не є непробивною, тому робота над безпекою додатку відбуватиметься постійно", – пообіцяв Берестовий.

Команда "Армія+" бачить дві проблеми з додатком – це його впровадження та ідентифікація військовослужбовця. З першим – може мати місце можливий саботаж по командирській вертикалі. Щоб боротися з цим, Генеральний штаб підготував роз'яснення, інструкції та адміністративні методи впливу – хоча головним фактором повинен стати вплив знизу вверх. Щодо другого, це буде схоже на роботу з "Резерв+".

Чому потрібен аналог додатка "Дія" для військових

Застосунок для військовослужбовців "Армія+" Міноборони анонсувало у лютому 2024-го. Коментуючи необхідність його застосування, у міністерстві пояснюють це прагненням позбавити військових надмірної паперової роботи. Це крок до діджиталізації відповідної документації, необхідної для функціонування військових підрозділів.

Перед цим Верховна Рада України на засіданні 16 січня ухвалила в цілому законопроєкт №10062 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку опрацювання та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану", відомий як цифровізація армії. Відповідне рішення було підтримано 249 депутатами.

Нагадаємо, що в застосунку "Дія" найближчим часом запрацює кабінет пацієнта із push-повідомленнями, анонсував віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Крім того, у "Дію" додали документи про освіту, які саме документи будуть відображатися разом із документами громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube