Категорію заброньованих працівників розширять: у Раді розповіли нюанси законопроєкту про посилення мобілізації

Читать на русском

Веніславський сказав, що всі поліцейські та держслужбовці, відповідно до законопроєкту, стануть заброньованими

Читать на русском
Федір Веніславський про бронь від мобілізації
Правоохоронців та держслужбовців забронюють у першу чергу

Веніславський сказав, що всі поліцейські та держслужбовці, відповідно до законопроєкту, стануть заброньованими

У законопроекті щодо посилення мобілізації передбачається розширення категорії заброньованих працівників. Народний депутат України з фракції "Слуга народу", член комітету з національної безпеки Федір Веніславський розкрив деякі деталі, зазначивши, що до цього моменту вже розглянуто 16 блоків правок до документа. Проте, залишаються ще деякі аспекти, які будуть вирішуватися починаючи з понеділка.

Про це він розповів у коментарі "Обозревателю". Веніславський додав, що однією з пропозицій є перегляд підприємств і організацій, які можуть забронювати своїх співробітників. Після прийняття законопроекту особи, які мали право на відстрочку, отримають статус заброньованого. Критерії для цього будуть визначені в самому документі.

Також народний депутат вказав, що підприємства та організації, котрі є критично важливими для функціонування держави, матимуть право на бронювання своїх працівників. Зокрема, це стосується поліцейських та держслужбовців, які стануть у першу чергу "заброньованими" відповідно до нового закону.

"Ми домовилися, що всі поліцейські стають заброньованими, а не отримують право на відстрочку... Так само в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування, бронюється відповідно або 100 (якщо це керівники центральних органів влади, категорія А), або 50% (категорії Б і В держслужбовців) військовозобов'язаних", - пояснив Веніславський.

Веніславський додав, що протягом декількох тижнів парламент отримає порівняльну таблицю. У Раду ж законопроект потрапить до кінця березня.

"Якщо буде бажання народних депутатів затягнути цей процес, то він може бути затягнутий", - сказав Веніславський.

Уряд також враховуватиме рівень зарплати працівників та внесок компаній у сплату податків при визначенні категорій заброньованих працівників. Так, прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслював, що обговорюються різні підходи до бронювання, а поточний підхід, який передбачає заброньованість близько 700 тисяч людей в Україні, є економічно обґрунтованим.

Бронювання від мобілізації в Україні 

Під бронюванням розуміють надання тимчасової відстрочки від мобілізації на період до шести місяців. Вона, згідно з постановою Кабміну, надається "ключовим працівникам підприємства, компанії, установи чи організації, які працюють у компаніях і є критично важливими для забезпечення їх стабільного функціонування". 

Влада розглядає декілька моделей бронювання: це податки з зарплати від 30 до 35 тисяч гривень, або 20 тисяч гривень доплати за працівника щомісяця. Ідея полягає в тому, щоб підприємства могли забронювати своїх працівників в обмін на певну суму податків, сплачених у бюджет. 

Наслідки такого "економічного бронювання" можуть бути різними. Окремі експерти припускають, що, грубо кажучи, "бідні підуть воювати, а багаті відкупляться". Втім, є й інші думки з цього приводу, про що писав "Інформатор" в одному з матеріалів.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.