“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Українська дослідниця мови Орися Демська створила "Реєстр репресованих слів", у якому містяться сотні українських слів, які радянська влада спершу замінила, а у майбутньому вони зникли - новини України
Радянська влада протягом десятків років намагалась викорінити українську мову з широкого вжитку. "Совіти" вдавались як і до звичайних заборон розмовляти українською мовою, так і до хитріших методів - вони підміняли цілі поняття, надаючи їм російське смислове значення. З року у рік, з десятиліття у десятиліття, частина слів губилась, розчиняючись у неправильному вживанні, й у підсумку автентичні українські слова просто забували, оскільки нові покоління українців вже не пам'ятали їх звучання, а тим паче - значення. Слова стирались з пам'яті громадян й так могло б тривати й надалі, якби не знайшлися дослідники, які відшукали загублені українські слова.
Дослідниця Орися Демська присвятила свою працю "Реєстр репресованих слів" збору тисяч автентичних українських слів, які були замінені радянською владою.
Серед десятків слів особливо вражають автентичні українські слова "письмівка", про яке забули, почавши вживати "курсив", "нутряний", яке переросло у "внутрішній" та ще багато інших українських слів.
Ось декілька з них:
В Україні запровадили обов'язковий комплексний іспит з історії України та основ Конституції для отримання громадянства. Особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання і на її основі - український паспорт, повинні скласти іспит з основ Конституції та історії України, а також тестувати рівень володіння державною мовою протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України.
Раніше ми писали, як правильно оформити скаргу про порушення мовного закону. Крім того, мовний омбудсмен пояснив, як примусити таксистів обслуговувати українською.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.