“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Українська дослідниця мови Орися Демська створила "Реєстр репресованих слів", у якому містяться сотні українських слів, які радянська влада спершу замінила, а у майбутньому вони зникли - новини України
Радянська влада протягом десятків років намагалась викорінити українську мову з широкого вжитку. "Совіти" вдавались як і до звичайних заборон розмовляти українською мовою, так і до хитріших методів - вони підміняли цілі поняття, надаючи їм російське смислове значення. З року у рік, з десятиліття у десятиліття, частина слів губилась, розчиняючись у неправильному вживанні, й у підсумку автентичні українські слова просто забували, оскільки нові покоління українців вже не пам'ятали їх звучання, а тим паче - значення. Слова стирались з пам'яті громадян й так могло б тривати й надалі, якби не знайшлися дослідники, які відшукали загублені українські слова.
Дослідниця Орися Демська присвятила свою працю "Реєстр репресованих слів" збору тисяч автентичних українських слів, які були замінені радянською владою.
Серед десятків слів особливо вражають автентичні українські слова "письмівка", про яке забули, почавши вживати "курсив", "нутряний", яке переросло у "внутрішній" та ще багато інших українських слів.
Ось декілька з них:
В Україні запровадили обов'язковий комплексний іспит з історії України та основ Конституції для отримання громадянства. Особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання і на її основі - український паспорт, повинні скласти іспит з основ Конституції та історії України, а також тестувати рівень володіння державною мовою протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України.
Раніше ми писали, як правильно оформити скаргу про порушення мовного закону. Крім того, мовний омбудсмен пояснив, як примусити таксистів обслуговувати українською.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.