Польща погодилася вчити українських пілотів керувати винищувачами F-16

Читать на русском

Можливість наших пілотів почати опанування сучасних літаків стримують політичні міркування

Читать на русском
Польща погодилася вчити українських пілотів керувати винищувачами F-16
У Польщі можуть навчити українських пілотів керувати літаками F-16

Можливість наших пілотів почати опанування сучасних літаків стримують політичні міркування

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна готова прийняти в себе українських пілотів на навчання. Мова йде про те, аби на території Польщі навчити наших захисників керувати сучасними F-16. Проте, на це має погодитися ширша коаліція країн.

Таку заяву Моравецький зробив на спільній пресконференції у Києві з Володимиром Зеленським. Зокрема, мова йшла про буквальну згоду країни розпочати в себе підготовку наших пілотів. Звичайно, мова поки не йде ні про кількість воїнів, яких можна підготувати, ні про терміни. Та й саме питання підготовки потребує додаткових обговорень.

«Так, ми готові проводити таку підготовку (українських пілотів – ред.) на винищувачах F-16 в Польщі. Це має бути узгоджено в ширшій коаліції. Дуже важливо, щоб українське небо врешті було безпечним», – заявив Матеуш Моравецький.

Питання передачі самих літаків наразі є доволі обговорюваним серед країн-союзників. Наразі в нас дійсно є шанси отримати винищувачі F-16, але тільки після закінчення російсько-української війни. Проте, вони б сильно допомогли нам захистити небо від російських атак саме в найближчий час.

F-16 – це американські винищувачі четвертого покоління. Він здатен розвивати швидкість до 2 120 км/год на висоті 12 200 метрів. Список озброєння, яким можна оснастити літак, складається з:

  • 1×20-мм шестиствольна гармата M61A1 (боєзапас – 511 снарядів);
  • ракети повітря-повітря – AIM-7, 6xAIM-9, 6xAIM-120, AIM-132, Python 3, Python 4, Derby, Sky Flash, Magic 2;
  • ракети повітря-поверхня – 6xAGM-65A/B/D/G, AGM-45, 2xAGM-84, 4xAGM-88, AGM-154 JSOW, AGM-158 JASSM, Penguin Mk;
  • кориговані бомби – 4xGBU-10, 6xGBU-12, GBU-15, GBU-22, GBU-24, GBU-27, 4xGBU-31 JDAM;
  • кориговані касетні бомби – CBU-103, CBU-104, CBU-105;
  • вільнопадаючі бомби – Mark 82, 8xMark 83, Mark 84.

Версій літака наразі розроблено вже чимало, і кожна з них орієнтована на конкретні задачі та використання різного озброєння. У середньому вартість такого літака може коливатися від 35 до 55 млн доларів за одиницю.

Що цьому передувало

Раніше в Польщі заявили про можливість передати Україні свої літаки МіГ-29. Крім цього, країна приєднається до коаліції щодо надання нам також і F-16, якщо таку створять. Проте, сама Польща передати сучасні винищувачі навряд-чи зможе, оскільки має їх дуже мало.

Також Джо Байден та Володимир Зеленський обговорили постачання нам тих самих F-16. Розмову прокоментував радник з питань нацбезпеки США Джейк Салліван, заявивши, що такі винищувачі все одно зараз не дадуть потрібного Україні ефекту. Навчання займе надто багато часу, як і підготовка літаків. Фактично, F-16 – це питання довгострокової оборони України, але зараз нам потрібна саме вирішити питання найближчих термінів та майбутнього контрнаступу ЗСУ.

Нагадаємо, що США оголосили новий пакет допомоги Україні: що туди увійде і на яку суму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.