Сенат США домовився про угоду, яка розблокує військову допомогу Україні: коли її опублікують

Читать на русском

Оприлюднення деталей угоди заплановане наступного тижня

Читать на русском
Сенат США узгодив угоду, яка розблокує військову допомогу Україні
Сенат США і військова допомога Україні

Оприлюднення деталей угоди заплановане наступного тижня

Учасники переговорів у Сенаті погодилися надати президенту США повноваження значно обмежувати нелегальний перетин мігрантів на південному кордоні. Цей крок спрямований на зменшення потоку мігрантів, який охопив країну протягом останніх декількох місяців. Нову угоду оприлюднять вже невдовзі.

Про нову угоду щодо міграційної політики пише видання CNN. У матеріалі зазначають, що угоду Сенату оприлюднять вже наступного тижня. Вона також прискорить процес надання військової допомоги Україні.

Президент Джо Байден у заяві щодо поточних переговорів у Конгресі США заявив, що угода, над якою працювали учасники переговорів у Сенаті, є жорсткою та справедливою. Вона передбачає ряд нових повноважень.

"Те, про що йшлося в переговорах, — якщо воно буде прийнято як закон — стане найжорсткішим і найсправедливішим набором реформ для забезпечення безпеки кордону, які ми коли-небудь проводили в нашій країні. Це дало б мені, як президенту, нові надзвичайні повноваження закрити кордон, коли він буде перевантажений. І якби мені дали ці повноваження, я б використав їх у день, коли підпишу законопроєкт", — повідомив Байден.

Відповідно до пакета, який незабаром буде оприлюднений, Міністерству внутрішньої безпеки США (DHS) буде надано нове надзвичайне повноваження закривати кордон, якщо середня щоденна кількість мігрантів досягне 4 тис. протягом одного тижня. Крім того, якщо кількість перетинів перевищує 8,5 тис. за один день, DHS буде зобов’язане закрити кордон для мігрантів, які незаконно перетинають кордон. Згідно з пропозицією, будь-якому мігранту, який спробує двічі перетнути кордон, коли він закритий, буде заборонено в'їзд до США протягом одного року.

Угода про міграційну політику і військова допомога Україні

Американські конгресмени у Сенаті протягом кількох тижнів намагалися укласти двопартійну угоду про посилення заходів на південному кордоні з Мексикою, яких вимагали республіканці в обмін на схвалення запрошеного президентом Джо Байденом пакету допомоги декільком країнам на суму $106 млрд. З них Україні призначено $60 млрд. 

24 січня лідер республіканської меншості в сенаті Мітч Макконнелл, який раніше виступав за допомогу Україні, заявив на закритому засіданні конгресу, що "політика навколо законопроєкту змінилася" і республіканці не хочуть робити те, що могло б "підірвати позиції" Дональда Трампа. Washington Post, посилаючись на виступ Макконнелла, також писала, що через критику з боку Трампа думка багатьох республіканців змінилася й угода може бути переглянута. 

Ситуацією, що склалася, незадоволені ті представники Республіканської партії, які підтримують подальшу допомогу Україні. Приміром, сенатор від штату Юта Мітт Ромні розкритикував Трампа та назвав жахливими спроби зірвати досягнення двопартійної угоди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.