Зближення між Альтманом і Трампом відбулося на тлі конфлікту між президентом США та Ілоном Маском
Засновник і генеральний директор OpenAI Сем Альтман несподівано став головним союзником президента США Дональда Трампа в технологічному суперництві зі ШІ Китаю. Альтман фактично витіснив Ілона Маска з позиції фаворита адміністрації. Зближення Альтмана з Трампом відбулося на фоні конфлікту президента США з мільярдером Ілоном Маском.
Як повідомляє The Wall Street Journal, після перемоги Трампа на президентських виборах 2024 року його команда розпочала формування нової технологічної стратегії. У ній особливий акцент відводився розвитку інфраструктури штучного інтелекту — від енергетики до напівпровідників і гігантських дата-центрів.
Попри своє минуле як відвертого прихильника Демократичної партії, Альтман змінив тональність. Спершу він дистанціонувався від демократів, а згодом підтримав ідею так званого "американського ШІ" як противагу авторитарним моделям з Китаю.
Показовим стало його залучення до проєкту Stargate — ініціативи OpenAI, Oracle та SoftBank із будівництва центрів обробки даних потужністю до 5 ГВт, зокрема в Абу-Дабі.
Це зближення між Альтманом і Трампом відбулося на тлі конфлікту між Трампом та Ілоном Маском. Особливої гостроти ситуація набула після того, як Маск дізнався про проєкт Stargate із новин і почав публічно його критикувати. Через це презентацію угоди на $500 млрд було тимчасово відкладено.
Втім, Трамп дистанціювався від позиції Маска й наголосив, що особисті суперечки не вплинуть на його співпрацю з Альтманом.
Розрив між Маском і Трампом почався на тлі ухвалення закону, який Трамп називає "єдиним, великим і прекрасним". Його союзники в Конгресі активно просували як стратегічно важливий документ для боротьби з надмірними державними витратами.
Маск же вважав його млявою спробою реформ і розкритикував як "недостатньо рішучий" крок у протистоянні з наслідками політики адміністрації Джо Байдена. У відповідь мільярдер навіть публічно натякнув на плани створити новий політичний проєкт - "Партію Америки", яка мала б стати альтернативою чинним політсилам.
Цей крок, а також гострі заяви Маска, накшталт звинувачень Трампа у причетності до скандальної справи щодо педофілії Джеффрі Епштейна, у соцмережах викликали роздратування у Трампа. Відносини, які колись базувалися на неформальній співпраці, перетворилися на глибокий політичний конфлікт. Трамп навіть заявляв, що планує продати червону Tesla, яку купив для підтримки колишнього друга.
Трохи пізніше Маск заявив, що зайшов занадто далеко з критикою. За словами Маска, він про це шкодує. Сам Трамп після конфлікту назвав Ілона Маска "чудовим хлопцем". Однак, як бачимо, їхнє перемир'я протривало не довго.