Президент США вимагає компенсації за репутаційну шкоду
Президент США Дональд Трамп подав позов про наклеп проти видавця Wall Street Journal та Руперта Мердока у відповідь на статтю, у якій цитувався лист-листівка сексуального характеру, нібито підписаний Трампом і включений до альбому, присвяченого 50-річчю фінансиста Джефрі Епштейна. Трамп категорично заперечив звинувачення газети та вимагає компенсації.
Як пише Reuters, сума позову перевищує $10 млрд. Дональд Трамп наполягає на тому, що журналісти обмовили його і завдали "величезної фінансової" та репутаційної шкоди.
Останніми тижнями зростає інтерес до стосунків президента США з Джефрі Епштейном, покійним сексуальним злочинцем. Епштейн помер у в'язниці Нью-Йорка у 2019 році, очікуючи суду за торгівлю людьми з метою сексуальної експлуатації. Однак Міністерство юстиції заявило, що немає жодних доказів існування так званого "списку клієнтів" Епштейна.
Автори статті у Wall Street Journal, Хадіджа Сафдар та Джо Палаццоло, стверджують, що їхні репортажі є достовірними та точними. Речник Dow Jones, материнської компанії WSJ, заявив, що компанія буде рішуче захищатися від будь-яких звинувачень.
У статті WSJ йдеться, що ім'я Дональда Трампа було вказано у привітанні фінансисту Джефрі Епштейну, яке включало зображення оголеної жінки, намальоване від руки. У підписі, як стверджує газета, йдеться: "Нехай щодня буде ще одним чудовим секретом". Трамп заявляв, що ніколи не писав ці слова та не малював жінок.
Під час виборчої кампанії 2024 року президент США оголосив про можливість оприлюднення файлів, пов'язаних зі справою Епштейна. Він пообіцяв задовольнити вимоги правих політиків, які вимагають більшої прозорості дій уряду з цього питання.
Інвестиційний банкір Джеффрі Епштейн, який у 2008 році визнав провину в організації проституції та був засуджений за зґвалтування неповнолітньої, був повторно затриманий у США влітку 2019 року та звинувачений у торгівлі дівчатами, зокрема 14-річними, та у схиленні їх до проституції. У серпні того ж року 66-річний мільярдер наклав на себе руки у в'язниці, не дочекавшись суду.
У лютому генеральний прокурор США Пем Бонді заявила Fox News, що у неї на столі лежить "список клієнтів", яким Епштейн пропонував сексуальні послуги неповнолітніх дівчат, але пізніше вона відмовилася від своїх слів, пояснивши, що не мала на увазі поіменного списку спільників фінансиста, а матеріали справи загалом. Потім Бонді опублікувала частину розсекречених документів у справі, включаючи копії бортових журналів приватного літака Епштейна та адресної книги, перелік доказів, а також "список масажисток".
Минулого тижня Мін'юст і Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США оприлюднили службову записку, в якій йдеться про те, що обидва відомства, вивчивши матеріали справи, дійшли висновку, що "списку клієнтів" не існує.
Однак сенатори в США, зокрема республіканці, наполегливіше вимагали від Міністерства юстиції США опублікувати документи у скандальній справі. У ніч на 19 липня Бонді та її заступник Тодд Бланш направили до суду Нью-Йорка клопотання про публікацію стенограм свідчень свідків, даних перед великим журі присяжних у справі Епштейна.
Доказів участі Трампа у злочинах Епштейна немає, при тому, що і сам політик, і його маєток Мар-а-Лаго в Палм-Біч фігурують у файлах справи. 2004 року Трамп та Епштейн посварилися, після чого, як казав американський президент, він заборонив фінансисту з'являтися у своєму маєтку.
Хоча під час своєї передвиборної кампанії Трамп обіцяв розсекретити матеріали у справі Епштейна, останніми днями він жорстко розкритикував однопартійців за нападки на Бонді "через хлопця, який ніяк не помре".