Секретний мирний план Гордона: правда чи фейк та нащо взагалі це було злито

Відомий журналіст розповів про нібито план РФ, у якому росіяни готові повернути Запорізську та Херсонську область Україні, але в обмін вимагатимуть відмову від вступу в НАТО: експерти кажуть, що таким чином можуть прогрівати населення під прийняття невтішних умов, а схожих пропозицій у майбутньому стане більше

Секретний мирний план Росії
Дмитро Гордон оприлюднив нібито секретний мирний план Росії. Колаж: Інформатор

Журналіст Дмитро Гордон оприлюднив ключові тези проєкту мирного договору з Україною, який Росія нібито передала США. План передбачає територіальні поступки з боку Києва, суттєве зменшення армії, невступ до НАТО, а натомість Москва пропонує спільне управління Кримом, припинення вогню та звільнення окупованих частин Херсонської та Запорізської області. Окремо підкреслюється, що Україні буде повернуто Запорізську АЕС. Експерти у бесідах з Інформатором кажуть, що такий злив може бути навіть спробою української влади подивитися на реакцію населення на різні непопулярні рішення, які диктує війна. З іншого боку, Росія дійсно може намагатися у будь-який спосіб змусити Україну капітулювати і стати слабшою, щоб згодом нанести удар знову.

Своїми планами Москва намагається змусити США передавати Україні менше зброї

Політик та ексзаступник секретаря РНБО Степан Гавриш наголошує, що Володимир Путін не збирається нести відповідальність перед Україною – про це і свідчить план, умови якого є наївними та неприйнятими. Це – пастки, які заховані під красивою обгорткою, і вигідні вони лише для РФ.

У залежності від подальшої ситуації на полі бою з’являтимуться місця для нових мирних ініціатив з новими умовами, тому Кремль зараз передає американцям свої пропозиції, демонструючи, що Росія буцімто може піти на поступки. Москва сподівається, зокрема, що це змусить американців передавати менше зброї, яка насправді ж може допомогти зупинити агресію і перемогти РФ.

Опосердковано це підтверджують слова путінського речника Пєскова. Коментуючи перспективи мирних перегорів він підкреслив, що у Стамбульских угодах сформульовані принципи перегорів, які Росія намагатиметься залишити незмінними. Проте деталі можуть змінюватися залежно від поточної ситуації. 

Telegram oembed: https://t.me/bbbreaking/185434

Схожу думку має і колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж в ефірі 24 Каналу. За його словами, Москва хоче зменшити потік західної допомоги Києву, щоб наростити свої потужності та завдати нових ударів по Україні.

“Путін хоче послабити Україну, послабити союзників, але залишити вплив на нашу державу та контроль над окупованими територіями. На сьогодні це російський "план Б". Все для того, аби ми припинили (воювати – ред.), щоб Захід припинив поставки зброї, Росія була б у сильній позиції та пішла на нові агресивні дії”, – зауважив він.

А політичний аналітик Олександр Кочетков каже, що опублікувати цей план погодилася (а можливо і вирішила сама) українська влада, адже він є відправною точкою, від якої потім можна вирішувати, про що можна домовлятися. А функція саме цього договору – перевірити реакцію суспільства.

“Нас намагаються підштовхнути до перемовин, поки у США не пройшли вибори, не переміг Трамп та не прийшли праві і не запропонували ще більш невигідні умови”, – додав експерт у коментарі Інформатору.

Водночас політтехнолог Олексій Голобуцький у спілкуванні з нами заявив, що всі заяви про мирний план Росії – це “плід фантазії Гордона”, який буцімто намагається хайпувати на цій темі. За його словами, журналіст просто заробляє гроші на поширенні “гучних” новин.

Подібні плани - це капітуляція України

Степан Гавриш каже, що цей російський мирний план пропонує нам лише капітуляцію без подальшого майбутнього у західному світі:

“Ця угода по суті перетворить Україну в колонію Росії. Майбутнє нашої держави буде абсолютно невизначеним, – зауважив Гавриш. – Мирний план неможливий. При ньому в будь-якому разі одна зі сторін капітулює. І оприлюднений Гордоном план – це план капітуляції України. В такому разі наша держава не буде частиною Заходу ніколи, а в ЄС її ніхто вже не прийме”.

Експерт зауважив, що Путін пропонує зберегти 350-тисячну армію, що буде демілітаризованою. І робить він такі пропозії цього разу дійсно для своєї ж безпеки, адже навіть у випадку невступу України до НАТО і завершення війни не на наших умовах, Україна стане озброєною фортецею і ймовірно шукатиме можливості відновити ядерний статус.

Додамо, при зовнішній привабливості цього плану, в ньому є серйозні недоліки у сенсі безпеки. Так, окрім невступу до НАТО та обмеження чисельного складу Збройних Сил, озброєння та техніки, план передбачає 100-кілометрову демілітарізовану зону вздовж Дніпра до Чорного моря.

Це фактично означає, що Росія у будь який момент може здійснити нове вторгнення зі Сходу. Тоді вона окупує міста Дніпро та Запоріжжя, що напевно знаходитимуться у згаданій зоні. В наведеному Гордоном плані багато інших прихованих пасток. 

Що взагалі відомо про мирний план РФ

За словами Дмитра Гордона, проєкт мирного договору у Вашингтон привіз міністр внутрішніх справ РФ Володимир Колокольцев, який прилітав на саміт глав правоохоронних органів. Щоправда, востаннє такий захід відбувався у Нью-Йорку 26-27 червня. Ключові положення, озвучені журналістом, наступні:

  • Україна має повністю вийти з Донецької та Луганської областей. Їх не зможе контролювати Україна, оскільки, як кажуть росіяни, “це викликає геноцид населення цих територій, третина якого брала участь у бойових діях проти України”.
  • Москва передає Києву Запорізьку АЕС та Енергодар, а також контроль над демілітаризованою 100-кілометровою зоною вздовж Дніпра до Чорного моря.
  • Україна має взяти на себе юридично закріплені міжнародні гарантії не перекривати постачання води до Криму.
  • Україна має закріпити у Конституції позаблоковий статус і не вступати ні до НАТО, ні до будь-якого іншого новоствореного альянсу.
  • Україна має закріпити в Конституції поняття “армія мирного часу” у кількості 350 тис. осіб особового складу та мати певний, юридично закріплений, обмежений перелік озброєнь (зокрема, на думку кремля, Україна не може мати понад 125 бойових літаків).
  • Необхідно реанімувати дію Договору про ракети малої та середньої дальності, який має підписати Україна.
  • Крим визначається як “особлива демілітаризована адміністративна територія з подвійним підпорядкуванням Україні та Росії”.
  • США та союзники повинні зняти санкції, пов'язані з поставками у Росію високих технологій та хай-тек-товарів, а також нафтогазовим комплексом та банківською системою.
  • РФ готова до обговорення можливої ​​передачі під контроль України всієї території Херсонської та Запорізької областей.
  • РФ не заперечує проти вступу України до ЄС.
  • Припинення вогню на лінії бойового зіткнення має бути введене відразу ж після початку переговорів про перемир'я у форматі Росія – США – Китай – ЄС – Україна.

Гордон каже, що отримав дані від інсайдерів у розвідувальних органах, а сам виступає проти подібних угод. Перевірити його заяви ми не можемо, але такий план дійсно схожий на правду. 

Якщо ЗАЕС перейде під контроль України, то разом з іншими станціями вироблятиме електроенергію, яка дозволить знову забути про відключення світла, а надлишок продавати в Європу. І це виглядає як приманка – як і спільний контроль над Кримом, оскільки в цілому цей план невигідний для нас і може призвести до катастрофи – нового удару з боку Росії, коли ми можемо стати слабшими. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube