СБУ затримала адміністратор Viber-каналу для ухилянтів від мобілізації: їм загрожує 15 років в’язниці

Читать на русском

Канал стрімко набирав популярності, але СБУ зупинило цей процес

Читать на русском
Ухилянти від мобілізації
СБУ заблокувала канал у Viber для ухилянтів. Колаж: Інформатор

Канал стрімко набирав популярності, але СБУ зупинило цей процес

Служба безпеки України заблокувала канал у месенджері Viber, який допомагав призовникам уникати мобілізації. Відомо, що він розкривав дані про роздачу повісток у Львівській області. Також затримали адміністраторів цього пабліку.

Про це повідомляє пресслужба СБУ Львівської області у Facebook. Затриманим загрожує до 15 років позбавлення волі

Зазначається, що ресурс “інформував” громадян про заходи ТЦК та СП в області. Зокрема, там зливали місця вручення повісток та закликали ховатися від співробітників військкоматів. 

Також дані про місцезнаходження співробітників ТЦК публікували в онлайн-режимі завдяки інформаторам серед мешканців. Через це канал стрімко набирав аудиторію.

Співробітникам СБУ вдалося встановити особи всіх організаторів цієї діяльності. Їх затримали та вилучили мобільні телефони із доказами протиправних дій.

“Служба безпеки України нагадує, що за вказану протиправну діяльність загрожує відповідальність згідно ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 15 років ув’язнення”, – додали у повідомленні.

Розголошення місць роздачі повісток у месенджерах

В Україні у 2024 році продовжується мобілізація військовозобов'язаних громадян, віком від 18 до 60 років. Є велика кількість пабліків у месенджерах, які практикують розміщення дописів, де зазначають конкретні локації у своїх містах, де відбувається роздача повісток.

За словами адвоката Романа Ухова, ведення таких сторінок у соцмережах або групах в месенджерах не заборонено. Інша справа, коли на цих сторінках з'являються дописи, які містять інформацію, заборонену до розповсюдження. Зокрема, йдеться конкретно про ті дописи, що супроводжуються інформацією про роздачу повісток військовозобов'язаним, як це було, приміром, у Дніпрі. Якщо допис супроводжується фото та відеоматеріалами з роздачею повісток, то це -  перешкоджання діяльності ЗСУ.

Українське законодавство не регулює місце вручення повістки. Тому повістки можуть вручати у парках, на роботі, на вулиці, на пляжі, у магазині, на блокпосту, у ТРЦ тощо. Повістку вручають уповноважені на це працівники ТЦК та СП. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.