СБУ та ДБР зібрали доказову базу на керівництво Полтавського гірничо-збагачувального комбінату
У четвер, 29 червня, Служба Безпеки України повідомила про підозру керівникам полтавської компанії підсанкційного олігарха Костянтина Жеваго, які за версією слідчих привласнили майже 400 млн бюджетних гривень. Дирекцію Полтавського гірничо-збагачувального комбінату упіймали на оборудках під час видобутку і продажу корисних копалин.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
"Служба безпеки спільно з ДБР зібрала доказову базу на керівництво Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК), який підконтрольний підсанкційному мільярдеру Костянтину Жеваго. Викрито 6 посадовців компанії, які створили організоване злочинне угруповання. Вони налагодили схему привласнення бюджетних коштів під час видобутку та продажу корисних копалин на майже 400 млн грн", - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, упродовж 2019-2022 років фігуранти постачали на афілійовану комерційну структуру оптові партії щебню за штучно заниженою вартістю. Встановлено, що підприємці продавали гірську породу, не маючи на це відповідного спецдозволу.
"Одну тонну сировини збували своїм компаніям» за 30-50 грн. А потім реалізовували породу вже за ринковою ціною, яка була майже в десять разів більша. Для реалізації оборудки її організатори вносили неправдиві відомості до звітної та фінансово-господарської документації", - пояснюють в СБУ схему оборудки.
Ініційована СБУ і ДБР експертиза на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертів підтвердила факти злочинної діяльності та бюджетних збитків. Під час обшуків за адресами фактичного проживання, в офісах і на виробничих потужностях фігурантів виявлено документи та інші речові докази.
На підставі зібраних доказів директору ГЗК, його довіреній особі, головному бухгалтеру і начальнику відділу збуту компанії, а також екскерівнику і головбуху підконтрольної фірми, а також чинному директору повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Підозрюваним, якщо суд визнає їх винними, загрожує до 12 років тюремного ув’язнення.
На жаль, таких випадків чимало. Діставшись до бюджетної "годівниці" нечисті на руку посадовці створюють схеми разом з представниками бізнесу та розкрадають кошти, які мали б йти на розвиток країни. Із початком війни нічого тут не змінилось: як крали, так і крадуть. А для когось війна навіть збільшила можливість збагатити власну кишеню.
Як писав Інформатор, директору Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитру Науменку вручили підозру. Його звинувачують у розтраті 1 млн гривень з бюджету, який виділили на будівництво водопроводу для підключення житлових будинків й дитячо-юнацької спортивної школи "АТЛЕТ".
Ми також повідомляли, що Валерій Залужний підписав наказ про звільнення одеського воєнкома Євгена Борисова, у якого журналісти знайшли віллу в Іспанії за 4,5 мільйони доларів. Він купив її вже після початку великої війни росії проти України. Військового чиновника перевіряють щодо корупції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.