“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
СБУ підозрює, що посадовці розікрали майже половину суми, яку виділили на будівництво шести амбулаторій
Служба безпеки України викрила високопосадовця Одеської ОВА, який вкрав майже 7,5 млн грн з бюджету, які мали піти на будівництво сільських лікарень. В результаті зірвалося зведення 6 амбулаторій у віддалених селищах регіону. Всім причетним до схеми загрожує до 12 років за ґратами.
За даними СБУ, організатор схеми - чинний керівник апарату голови Одеської обласної військової адміністрації. До неї він залучив київську будівельну компанію, яка підконтрольна його другові - чинному раднику міського голови Вишневого на Київщині.
"Як встановило слідство, у 2020 році за "сприяння" одеського чиновника саме це підприємство здобуло перемогу у тендері на зведення медичних установ у південному регіоні. Відповідно до укладеного договору підрядники мали побудувати 6 нових селищних амбулаторій на Одещині. На реалізацію цього проєкту компанія отримала аванс з держбюджету 16,9 млн грн", - кажуть в СБУ.
Слідчі вважають, що чиновники розікрали майже половину з цієї суми, а лікарні залишили недобудованими навіть на 50%. Щоб вивести гроші, вони навмисно завищували вартість та обсяг виконаних робіт, а також вносили неправдиві відомості у звітну документацію. Для фінансових махінацій пізніше залучили ще двох посадовців Одеської ОВА.
СБУ ініціювала будівельно-технічну експертизу, яка підтвердила факт незавершеного будівництва та розкрадання коштів. Крім того, експерти зазначили, що фундамент зведених лікарень не відповідає встановленим вимогам та є аварійно-небезпечним.
"Під час обшуків за адресами фактичного проживання фігурантів виявлено документи та інші речові докази протиправної діяльності. Наразі керівнику апарату голови Одеської ОВА, двом колишнім очільникам департаментів держустанови, раднику мера Вишневого, директору і ще одному посадовцю будівельної компанії повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми", - заявили в СБУ.
Нещодавно директору Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитру Науменку вручили підозру. Його звинувачують у розтраті 1 млн гривень з бюджету, який виділили на будівництво водопроводу для підключення житлових будинків й дитячо-юнацької спортивної школи "АТЛЕТ" на вулиці Зрошувальній у Дарницькому районі столиці. У КМДА заперечують звинувачення прокуратури.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.