В Івано-Франківську, Дніпрі та Львові затримали адміністраторів груп для ухилянтів, які публікували маршрути блокпостів та рух військових. Затриманим вже оголошено підозри, а на решту чекає розслідування
Служба безпеки України виявила ще 12 осіб, які адміністрували інтернет-канали для ухилянтів. Серед затриманих - адміністратори та активні учасники груп, що поширювали місцезнаходження блокпостів і позицій українських військових. За даними СБУ, зловмисники намагалися зірвати мобілізацію через канали у Viber і Telegram.
Служба безпеки викрила зловмисників у трьох областях. Деяким вже висунули підозри, іншим загрожує до восьми років в’язниці. Ось ситуація по регіонах:
1. На Івано-Франківщині СБУ заблокувала діяльність десяти мешканців області, які вели закриті групи для ухилянтів у Viber. У цій групі повідомляли локації мобільних блокпостів і позицій ЗСУ та поліції.
2. На Дніпропетровщині під підозрою опинився 48-річний ексресторатор, власник Telegram-каналу. Він закликав ховатися від мобілізації та створив чат-бот для збору інформації про маршрути патрулів ТЦК.
3. На Львівщині слідство виявило місцевого жителя, який також поширював дані про позиції військових у своєму анонімному каналі у Viber. Він публікував координати мобільних пунктів ТЦК на заході країни.
На підставі зібраних доказів, шістьом фігурантам вже висунули підозру за статтею 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ). Слідчі заходи, що відбулися під процесуальним наглядом обласних прокуратур, проводилися у трьох областях. Решті причетним також загрожують підозри та до восьми років позбавлення волі.
22-річна мешканка Прикарпаття в серпні 2024 року створила та адмініструвала відкритий Telegram-канал для публікування інформації щодо проведення мобілізаційних заходів військовослужбовцями РТЦК та СП. Прокуратура повідомила жінці про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 1 ст. 114-1 КК України). Їй також загрожує від 5 до 8 років в'язниці.
З березня 2023 року СБУ блокує Телеграм-канали, які створювалися для ухилянтів. Серед закритих телеграм-каналів - десятки, які писали про дії центрів комплектування та соціальної підтримки в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій, Київській, Львівській та Одеській областях. На інтернет-ресурсах фактично "зливали" дані про вручення повісток.
Нагадаємо, що деякі громадяни України намагаються будь-яким чином не підпасти під мобілізацію. Через це вони вдаються до хитрощів, що часто знаходяться поза межами закону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.