Сайт Міноборони рф лежить вже добу: у ГУР розкрили наслідки кібероперації

Заблокованими залишаються домени Міноборони рф, а також сервери, що забезпечували електронний документообіг структури

Кібератака, здійснена ГУР МО України, паралізувала роботу сайту Міноборони рф
Кібератака, здійснена ГУР МО України, паралізувала роботу сайту Міноборони рф

Сайт Міноборони рф уже добу не працює після кібератаки ГУР МО України. Станом на 5 березня 2024 року офіційний сайт Міністерства оборони росії все ще недоступний. Кібератака, здійснена ГУР МО України, паралізувала роботу сайту. Російські військові не можуть впоратися з наслідками кібератаки.

Про це йдеться в повідомленні Головного управління розвідки Міноборони України та заяві представника ГУР Андрія Юсова в ефірі телемарафону.

"Міністерство оборони держави-агресора росії не може впоратися з наслідками кібератаки ГУР МО України. Станом на 5 березня 2024 року офіційний сайт силового відомства ворога досі "лежить", - повідомляють в ГУР.

Уточнюється, що заблокованими залишаються IP-телефонія, домени Міноборони рф, а також сервери, що забезпечували електронний документообіг структури. За словами представника ГУР Андрія Юсова, це значні обсяги даних.

"Мова як про персональні дані керівництва Міноборони рф, так і про цінну інформацію в контексті програмного забезпечення, що дозволить продовжувати подібні операції. Звичайно, мова не йде про повне знищення їхньої цифрової інфраструктури, але це вагомі здобутки. Це важлива база даних, яка дозволить продовжувати такі дії в більших масштабах", - розповів Юсов.

Кібератака ГУР на сервери Міноборони рф

Нагадаємо, вранці 4 березня хакери Головного управління розвідки влаштували масштабну DDoS-атаку на сервери Міноборони росії. За словами розвідників, українська спецслужба володіє програмним забезпеченням для захисту інформації та шифрування, яке використовувало МО рф, а також - масивом секретної службової документації російського міністерства.

Також початку лютого кіберфахівці ГУР зламали російську програму керування дронами. Відомо, що вона дозволяє операторам ворожих дронів налаштовувати пульти управління та створювати нові, а також захоплювати відео та передавати картинку на командний пункт. Крім того, завдяки їй можна керувати дроном з комп’ютера, а не через пульт.

А наприкінці січня в ГУР повідомили, що хакери атакували провайдер, який забезпечував інтернетом російські держструктури, в тому числі й адміністрацію президента путіна. В результаті була значно ускладнена або взагалі неможлива діяльність окремих державних відомств рф.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розглянемо цікаве порівняння щодо інфраструктури Києва. Метро, тролейбус, маршрутки та трамваї - це частини, що утворюють складне міське транспортне тіло. Розберемося, як можна поліпшити стан столичних транспортних мереж та чи це взагалі можливо, разом з Максимом Бахматовим. Приєднуйтесь до нашого відео, обіцяємо, буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube