Сайт Міноборони росії не працює, кібератака триває - ГУР

Читать на русском

Українська військова розвідка поклала сервер спецзв’язку Міністерства оборони росії, операція продовжується

Читать на русском
Росія та кібератака
ГУР заявила про масштабну кібератаку на міноборони росії - операція ще триває

Українська військова розвідка поклала сервер спецзв’язку Міністерства оборони росії, операція продовжується

Головне управління розвідки Міністерства оборони України здійснило кібероперацію на сайт Міністерства оборони росії та поклало сервер спецзв'язку. Це ще не кінець - атака триває. У Буданова кажуть, що обмін інформацією між підрозділами міністерства став неможливим.

Про це повідомляє пресслужба ГУР у Telegram. Операцію у кіберпросторі противника здійснили фахівці цього відомства.

"30 січня 2024 року внаслідок кібератаки ліг сервер міністерства оборони держави-агресора росії, який використовувався для спецзв’язку. У результаті кібератаки припинено обмін інформацією між підрозділами Міноборони рф, які користувались вказаним розташованим у москві сервером", - йдеться у повідомленні.

У розвідці зазначають, що це програмне забезпечення на атакованому сервері було затверджене ФСБ і вважалось надзвичайно добре захищеним -  таким, що відповідає державним стандартам захисту інформації. Але фахівці ГУР впорались із захистом.

"Відповідний софт встановлювали на різних стратегічних об’єктах державного сектору росії, зокрема військових. Кібероперація триває", - інформує ГУР.

Кібервійна - ще один фронт

Цілком можливо, що ця атака - лише частина операції ГУР. Від ранку 30 січня російські ЗМІ скаржаться, що по всій країні виникли проблеми доменних імен у зоні RU. На цей час фіксується глобальний інцидент у роботі DNS у зоні RU - сайти не відкриваються. Проблема торкнулася сервісів різних провайдерів рф.

Нещодавно українські хакери з групи "BO Team" знищили базу даних російського далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології "Планета". Серед знищеного є напрацьовані роками унікальні дослідження, а також дані, які активно використовувало Міноборони рф на 10 мільйонів доларів.

Раніше хакери атакували великий інтернет-провайдер "Акадо-телеком". Компанія забезпечувала інтернетом російські держструктури, зокрема й адміністрацію президента путіна. І також була дуже надійно захищена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.