Саудівська Аравія продовжує співпрацю з Росією у сфері озброєнь, уклавши контракт на поставку систем протиповітряної оборони Панцир-С1 на 2 мільярди доларів
Попри численні міжнародні санкції, Саудівська Аравія продовжила купувати зброю у Росії. Країна уклала контракт на постачання 39 одиниць бойових машин ЗРГК "Панцир-С1" та іншого озброєння на суму 2 мільярди доларів. Частину цієї зброї було доставлено вже під час повномасштабної війни Росії в Україні.
Документи, що потрапили в розпорядження Organized Crime and Corruption Reporting Project і Kyiv Independent, свідчать, що контракт був підписаний ще в 2021 році. Але поставки тривають, незважаючи на санкції.
Саудівська Аравія не накладала обмеження на російські компанії, однак її співпраця з підсанкційними російськими фірмами може призвести до ризику санкцій з боку США. Водночас такий контракт для Росії має велике значення як для економічної підтримки в умовах міжнародної ізоляції, так і для дипломатичних впливів у міжнародній арені.
Як ідеться у розслідуванні, контракт на продаж озброєння Міністерству оборони Саудівської Аравії російський холдинг "Роселектроніка" уклав 8 квітня 2021-го на 5 років. Це означає, що російські оборонні фірми, ймовірно, продовжували працювати із цією країною навіть після низки санкцій, накладених Європейським Союзом, США та іншими країнами після нападу на Україну.
У розслідуванні йдеться про те, що контракт передбачає постачання Саудівській Аравії 39 бойових машин ЗРГК "Панцир-С1", десяти рухомих батарейних командних пунктів, а також зенітних ракет. Перший платіж у розмірі 326 млн євро саудівська сторона за контрактом зробила ще у серпні 2021 року.
"Співпраця за контрактом не порушувала б жодних законів Саудівської Аравії, оскільки країна не накладала санкцій на російські фірми. Однак, за словами експертів, фізичні та юридичні особи Саудівської Аравії ризикують потрапити під санкції США, якщо вони будуть вести справи з російськими оборонними компаніями", - зазначається у матеріалі.
Поряд з Саудівською Аравією, зброю у Росії закуповували також Китай, Індія, Алжир та Єгипет. Це підкреслює, що незважаючи на санкції, Росія залишається важливим постачальником зброї для низки країн, що мають стратегічні інтереси у співпраці з Москвою.
47-й президент США Дональд Трамп заявив, що, ймовірно, посилить санкції проти Росії. Це станеться, якщо російський правитель Володимир Путін не захоче йти на перемовини з Україною щодо припинення війни. Трамп наголосив, що для мирної угоди потрібна згода двох сторін.
У Кремлі відреагували на заяви президента США Дональда Трампа. Кремль не вбачає у таких заявах чогось нового і констатує, що саме Трамп найчастіше з усіх президентів США запроваджував антиросійські обмеження, бо "йому подобалось" це робити.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський зазначив, що президент США Дональд Трамп має намір завершити війну в Україні. Хоча, за словами Зеленського, Трамп сам повністю не розуміє, як саме цього досягти. На його думку, вирішальним інструментом для прискорення цього процесу може стати економічний тиск.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.