Трамп не знає деталей, як завершити війну: Зеленський про роль США у гарантіях безпеки для України

Президент України заявив, що Дональд Трамп здатний прискорити завершення війни санкціями та економічним тиском, але не знає, як досягти миру повністю. Він наголосив на необхідності залучення США до миротворчих місій, адже без них європейських гарантій недостатньо

Володимир Зеленський
Зеленський додав, що без США гарантії безпеки для України не працюватимуть

Президент США Дональд Трамп має намір завершити війну в Україні. Хоча він сам повністю не розуміє, як саме цього досягти. На його думку, вирішальним інструментом для прискорення цього процесу може стати економічний тиск.

Про це в інтерв'ю італійському виданню Il Foglio заявив президент України Володимир Зеленський. Він також поділився думками щодо безпекових гарантій для України без залучення США.

"Президент США каже Росії, треба закінчувати, бо буде гірше. Війна швидко не закінчиться, але Трамп здатен прискорити процес санкціями, економічним тиском та впливом США", - зазначив Зеленський.

В цьому інтерв'ю Зеленський також заявив, що вважає, що Трамп не знає детально, як закінчити війну. Проте каже про свої наміри завершити її відкрито.

"Він (Трамп - ред.) робить меседж прямо, і він не попереджає, він просто каже, що він дійсно хоче закінчити війну. Поки ми не знаємо, як це буде. Ми не знаємо деталі. І я думаю, що сам президент Трамп не знає всіх деталей", - сказав Зеленський в інтерв'ю італійській журналістці Чечілії Салі.

Президент України конкретизував свою думку:

"Він на сьогодні, на мою думку, не може знати всіх деталей, чим усе закінчиться", - додав Зеленський.

Також в цьому інтерв'ю президент України багато розповідав про війну, її перебіг і наслідки, якщо вчасно не покласти їй кінець. Основні тези українського президента:

  • Дональд Трамп чітко дає зрозуміти Росії, що її чекатимуть ще гірші наслідки, якщо вона не припинить агресію.
  • У Маріуполі російськими силами вбито приблизно 20 тисяч осіб, хоча ці цифри ще уточнюються.
  • З тимчасово окупованих Маріуполя та Херсонської області вивезли близько 19,5 тисяч дітей.
  • Українська армія налічує близько 800 тисяч військовослужбовців, тоді як у Франції їх лише 200 тисяч. Без підтримки США європейських гарантій буде недостатньо.
  • Росія дедалі більше нагадує сучасний Іран чи КНДР, реагуючи виключно на жорстку силу.
  • Право вести переговори з РФ належить лише президенту України, і це питання принципове.
  • Зеленський висловив сподівання, що українці не будуть змушені жити у постійному страху перед новим російським наступом, тому необхідні надійні гарантії від США та Європейського Союзу.
  • Президент також зауважив, що війна лише руйнує життя, емоції та час. "Війна нічого хорошого, на мій погляд, нікому не приносить. Я так вважаю. І як мені, і як моїй сім’ї, і як кожному громадянину України. Я впевнений. Вона тільки забирає життя. Війна тільки забирає час, забирає позитивні емоції. І ти розумієш, що на цьому шляху стільки всього втрачено. Забрали. Безумовно, зло повинно програвати, інакше буде інша війна: друга, третя, п’ята світова тощо. Тому треба перемагати зло", - наголосив Зеленський.

Щодо участі США, Трамп, за словами Зеленського, готовий запропонувати гарантії безпеки, але на своїх умовах. Хоча раніше він скептично ставився до підтримки України, зараз адміністрація США переглядає підходи до війни.

Який план завершення війни у Трампа

Згідно з повідомленням Bloomberg, Вашингтон розглядає можливість часткової участі у наданні безпекових гарантій Україні. Проте США очікують від Європи більш активного залучення у військову допомогу, адже вважають війну проблемою насамперед європейського континенту. 

При цьому, на відміну від Трампа, який дуже поспішає з укладенням миру, більшість лідерів Європи вважають, що немає сенсу підштовхувати президента України Володимира Зеленського до переговорів, поки до них не готовий Путін.

Володимир Зеленський наполягає, що участь США у миротворчих процесах є обов'язковою умовою. За його словами, без американської підтримки гарантії залишатимуться неповноцінними. Розглядаються такі сценарії: часткове фінансування миротворчих місій, опосередкована військова допомога через приватні компанії або посилений економічний тиск на Росію.

Очікується, що спеціальний представник США Кіт Келлог найближчим часом прибуде до Києва для переговорів щодо майбутніх дій. Водночас європейські лідери, включно з Еммануелем Макроном, з обережністю обговорюють можливість відправки європейських військ для підтримки України після припинення бойових дій. Раніше Володимир Зеленський повідомив, що Україна потребує значної кількості миротворців, аби запобігти повторному нападу з боку Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube