Для припинення війни президент США готує стратегію батога і пряника
Президент США Дональд Трамп використовуватиме стратегію батога і пряника для того, щоб покрасти край війні РФ проти України. Попри колосальні втрати на майже третьому році повномасштабної війни жодна зі сторін не хоче відступати, тому новий очільник США майстерно вдаватиметься як до заохочень, так і до покарання. У випадку з РФ батогом стануть нові санкції, які боляче битимуть економіку РФ, яка обвалюється. Пряником може стати нова військова підтримка України, але вона, швидше за все, відбудеться в обмін на зниження мобілізаційного віку до 18 років. Водночас "гіркою пігулкою"стане втрата Україною частини своїх територій.
Про стратегію батога-пряника від Дональда Трампа пише видання The Times. Журналісти акцентують на тому, що жодна зі сторін конфлікту не бажає поступатися. Відтак, президенту США доведеться десь викосити покарання (батіг), а десь — заохочення (пряник), щоб зупинити цю війну.
"Ні Україна, ні Росія не мають наміру здаватися після таких колосальних втрат, тільки тому, що в Білому домі з'явилася нова людина. Трампу доведеться майстерно застосовувати "батіг і пряник", щоб досягти миру", - зазначає видання.
Батіг для РФ означатиме впровадження нових вторинних нищівних санкцій. Обмеження стосуватимуться як Індії, так і Китаю і всіх країн, які торгують з Росією. США також можуть обвалити енергоринок РФ, наповнивши світові ринки дешевшими газом та нафтою. У такому випадку доходи РФ просто обваляться.
Вашингтон також може готувати нові пакети військової підтримки Україні. Утім нова допомога буде лише тоді, коли Київ погодиться знизити мобілізаційний вік до 18 років. Такий крок США згубно вплине на популярність Володимира Зеленського, оскільки він категорично проти залучення до війська юної молоді.
"Для президента Зеленського це буде перетин червоної лінії", оскільки ухилення від призову і так "стає масовим, оскільки втома від війни бере гору". "Розширення призову може стати політично згубним (для Зеленського – ред.)", - пише Times.
Утім "гіркою пігулкою" стане фактична втрата українських територій. При цьому для підтримки миру в Україну можуть скерувати миротворчий контингент. Приміром, видання Financial Times дізналося про вже узгоджений 50-тисячний контингент іноземних військових.
Як відомо, президент Володимир Зеленський виступає проти зниження віку мобілізації до 18 років. Глава держави неодноразово заявляв, що в України не має зброї, щоб забезпечити додаткові сили.
Водночас член оборонного комітету Ради Федір Веніславський заявляв, саме лише збільшення чисельності ЗСУ не дасть потрібно ефекту без високотехнологічного озброєння, якого так бракує на фронті. Війни вже давно не ведуться кількістю війська, та й українська армія не є найбільшою у Європі проти Росії, яка має донесхочу "гарматного м'яса".