“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Українці висловили більше всього довіри Збройним Силам, рятувальникам, волонтерам, Нацгвардії і добровольчим загонам
Українці найбільше мають довіру до Збройних сил України (95% українців), які посіли найвище місце серед державних і громадських інститутів, яким довіряє населення. Відповідно на другому місці по довірі йдуть добровольчі загони (85%). Третє місце посіли рятувальники (співробітникам ДСНС довіряють 82%).
Такі дані результатів опитування Центру Разумкова, проведеного у січні 2024 року. За цими даними, також відзначається висока довіра до Національної гвардії (81%) та волонтерських організацій (78%). Є довіра до Державної прикордонної служби (77%), Міністерства оборони (69%), Служби безпеки України (68%), президента (64%), церкви (61%), Національної поліції (58%), громадським організаціям (55%) і Національному банку (53%).
Проте, респонденти також висловлюють своє ставлення до очільників міст, селищ, та інших населених пунктів. При цьому більшість показує недовіру (43%) до них. Деяка частина опитаних висловлює недовіру до ЗМІ України (47% тих, хто довіряє, проти 43% тих, хто не довіряє журналістам), а також до уповноваженого Верховної Ради з прав людини (відповідно 42,5% і 31%).
Щодо державних інститутів, недовіра виявляється до державного апарату (75%), політичних партій (72%), Верховної Ради (70%), судової системи загалом (68%), уряду України (64%), прокуратурі (60%), комерційним банкам (53%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (52%), Національному агентству з питань запобігання корупції (51%), Національному антикорупційному бюро України (51%). Зазначається, що опитування було проведено за методикою "face-to-face" серед 2000 респондентів віком від 18 років з теоретичною похибкою не більше 2,3%. Опитування проводилось в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!" за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснювалося соцслужбою Центру Разумкова на територіях, контрольованих урядом України та без бойових дій.
У липні 2023 року абсолютним лідером довіри українських громадян у вересні 2023 року стали Збройні сили нашої держави. Їм довіряли 93% українців серед усіх інших державних та суспільних інститутів. Далі йшли добровольці, волонтери, рятувальники та нацгвардійці. Президенту України довіряли 80% опитаних.
У вересні 2023 року президент Володимир Зеленський також посів почесне друге місце за рівнем довіри після ЗСУ, а слідом за ним громадяни найбільше довіряють головному дипломату України - Дмитрові Кулебі.
При цьому українці не схвалюють діяльність голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Показник недовіри до його роботи сягнув 70% ще у жовтні минулого року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.