“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Передачу не узгодили з Україною
Російська православна церква планує передати частину українських військовополонених. Однак там хочуть, щоб вони відправилися не в Україну, а в Угорщину.
Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на власні поінформовані джерела. Зазначається, що з Україною таку передачу не узгоджували.
Співрозмовник видання зазначив, що глава РПЦ патріарх Кирил зібрався передати в Угорщину 11 полонених. У свою чергу, посередником планує виступити благодійна організація Мальтійська служба допомоги Суверенного Ордену Госпітальєрів.
“Передача військовополонених жодним чином не узгоджена з Україною, а її доцільність пояснюється "закарпатським походженням" військових. Важливо розуміти, що всі згадані військові - українські громадяни, а тому переміщення їх в будь-яку третю країну неможливо без згоди та безпосередньої участі України”, – розповіли журналістам.
Метою передачі називають повернення втраченої легітимності російської церкви, адже проти неї запровадили низку міжнародних санкцій. Для цього патріарх і хоче використати авторитет інших держав та міжнародну репутацію Мальтійської служби допомоги.
Крім того, рф планує розіграти так звану “угорську карту”. Країна-терористка хоче актуалізувати уявні проблеми начебто “закарпатського сепаратизму”.
“Ще одна мета – делегітимізація самого процесу обміну військовополоненими. Звісно, звільнення будь-кого з українських громадян з рашистського полону – позитивна подія. Але безконтрольна передача наших військових іншим країнам – небезпечний шлях. Навіть попри те, що в цьому беруть участь шановані міжнародні організації”, – підсумував співрозмовник видання.
Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що щонайменше 86% українців, які перебували у полоні росіян, стикалися із різними видами катувань. Серед причин, чому так відбувається, омбудсмен називає "неефективне виконання мандату Міжнародним комітетом Червоного хреста".
"За нашими даними, 86 відсотків тих, хто перебував у полоні, були під катуваннями різного характеру: психологічного, фізичного (використовують електрику, б’ють, ломають кінцівки, ріжуть). Ми розуміємо, що це відбувається постійно", – каже Лубінець.
Водночас Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розповів, що збільшилася можливість проведення обміну полоненими між Україною та рф за формулою "всіх на всіх". Зараз цей формат став більш реальним, аніж це було три місяці тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.