Україна повернула з полону 106 оборонців Бахмута

Читать на русском

Серед тих, кого повернули з полону, чимало вважалися безвісти зниклими

Читать на русском
Обмін полоненими
Україна визволила з російського полону ще 106 оборонців

Серед тих, кого повернули з полону, чимало вважалися безвісти зниклими

У четвер, 25 травня, Україні вдалося повернути додому 106 наших людей. Це 8 офіцерів та 98 військових і сержантів. Вони билися за Бахмут і здійснили подвиг.

Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. За його словами, серед тих, кого повернули з полону, чимало вважалися безвісти зниклими. 

"Ми повертаємо додому 106 наших людей. Це воїни з Бахмутського напрямку - 8 офіцерів та 98 військових і сержантів. Вони билися за Бахмут і здійснили подвиг, який не дозволив ворогу наступати далі вглиб нашого Сходу. Кожен з них - герой нашої держави. Серед тих, кого повертаємо з полону, чимало вважалися безвісти зниклими. Рідні цих людей пройшли складний етап", - зазначив Єрмак.

Координаційний штаб з питань поводження із військовополоненими виконують завдання президента України Володимира Зеленського якомога швидше повернути всіх додому. Він окреслив цю задачу як одну з ключових.

"Всі наші люди будуть вдома. Працюємо над цим далі. І кожен обмін робить нас на крок ближчими до цієї мети", - додав Єрмак. 

Деталі обміну 

Як зазначили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, у результаті обміну додому повертаються вісім офіцерів та 98 військовослужбовців рядового та сержантського складу. Також репатрійовано три тіла: двох іноземців та українки.

"Усі врятовані захисники захищали нашу землю на Бахмутському напрямку, 68 з визволених воїнів вважалися зниклими безвісти. Серед звільнених військовослужбовців 98 належать до Збройних сил України: з них, зокрема, 21 представник територіальної оборони. Також додому повернулися семеро прикордонників та один військовослужбовець Державної спеціальної служби транспорту. Щонайменше сім врятованих оборонців мають різноманітні травми: кульові та осколкові поранення, опіки та переломи, загострені хронічні захворювання. Найстаршому зі звільнених військовослужбовців вже виповнилося 59 років, наймолодшому – 21 рік", - йдеться у повідомленні. 

Загалом на сьогодні в результаті обмінів повернуто додому вже 2 430 людей. Серед них 139 цивільних. 

Про обміни полоненими 

Жодної черги на обмін не існує. Україна намагається визволити всіх за найменшої нагоди. 

"Ми ще не повернули всіх поранених. Тобто, якби була черга, то досі б повертали лише поранених і жінок. Діалог іде не щодо військових частин чи підрозділів, а скоріше по категоріях: поранені, хворі, літні, жінки, місця утримання. Але по факту повертаємо й інших. Якби ми наполягали саме на нашій черговості обмінів, нам би не вдалося визволити понад 2,3 тисячі людей. Максимум півтисячі", - сказав представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. 

Рідним для офіційного підтвердження полону їхніх захисників країною-агресоркою потрібно звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Хоча це не гарантує позитивного результату. 

"На росіян зараз можна впливати тільки силою. МКЧХ – гуманітарна організація, вона не застосовує силу, а тільки переконання й нагадування. Тому підтвердження залежить від країни-агресорки. росія зобов’язана підтверджувати полон людей, яких захопила, й надавати їм відповідні права", – зазначив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. 

Також він запевнив, що усі відео, які викладає ворог з нашими полоненими, беруться в роботу для підтвердження й визволення наших оборонців. Українська сторона опубліковує всю інформацію про полонених – у тому числі свідченнях тих, хто повернувся.  

Раніше ми писали, що у центрі Києва відбулася хода у роковини виходу захисників з "Азовсталі". Крім того, Богуслаєв попросився включити його в списки на обмін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.