Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Червоний Хрест став надавати більше підтверджень полону
Збільшилася можливість проведення обміну полоненими між Україною та рф за формулою "всіх на всіх". Зараз цей формат став більш реальним, аніж це було три місяці тому.
Про це розповів Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Раніше пройшла зустріч з родинами військовослужбовців 503-го окремого батальйону морської піхоти. Під час зустрічі експерти обговорили можливість обміну за формулою "всіх на всіх".
Секретар Робочої групи з питань взаємодії зі ЗМІ та родичами захисників Координаційного штабу Богдан Охріменко пояснив, що шанс на такий обмін залежить і від успіхів контрнаступу, і від поповнення "обмінного фонду".
Також експерти підкреслили, що сьогодні Міжнародний комітет Червоного Хреста став значно ефективнішим, аніж це було на початку повномасштабної війни. Кількість підтверджень полону росією через МКЧХ стала більшою. Тому роль комітету також важлива в процесі.
Слід також зазначити, що раніше експерти пояснювали: якщо обмін "всіх на всіх" відбудеться, то точно не за один день. Справа в тому, що спочатку офіційні підтвердження полону надходять від міноборони рф до центрального офісу МКЧХ в Женеві. Тільки потім інформацію направляють до українського інформаційного бюро.
Українська сторона керується всією отриманою інформацією під час переговорів щодо обміну полоненими. Водночас родичі військових інколи бояться, що під час можливого обміну "всіх на всіх" повернути зможуть лише тих, кого офіційно підтвердили представники Міжнародного комітету Червоного Хреста, а непідтверджені – залишаться в полоні. Ризики, кажуть експерти, завжди є, однак українська сторона їх враховує.
"Усі кроки будуть зваженими та усвідомленими. Якщо вдасться домовитися про обмін "всіх на всіх", він, очевидно, відбудеться поетапно, а не в один день", – пояснили в Координаційному штабі.
Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що щонайменше 86% українців, які перебували у полоні росіян, стикалися із різними видами катувань. Серед причин, чому так відбувається, омбудсмен називає "неефективне виконання мандату Міжнародним комітетом Червоного хреста".
"За нашими даними, 86 відсотків тих, хто перебував у полоні, були під катуваннями різного характеру: психологічного, фізичного (використовують електрику, б’ють, ломають кінцівки, ріжуть). Ми розуміємо, що це відбувається постійно", – каже Лубінець.
Також у соціальних мережах показали зворушливе відео, де один з військових після повернення з полону ворога телефонує матері. За голосом жінки помітно, що вона була дуже щаслива. Вона також сказала сину, що їй важко повірити, що вона нарешті може його почути.
Нагадаємо, російські військові в полоні критикують свою армію та зізнаються у воєнних злочинах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.