Розрахунок розміру пенсії: у яких випадках можна виключати найбільш невигідний період зарплати

Законодавством передбачено вигідний обрахунок майбутньої пенсії

Розрахунок пенсії
З розрахунку менсії можна виключити невигідні періоди зарплати

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Але в деяких випадках закон дозволяє виключати з розрахунку пенсії найбільш невигідний період зарплати. Про те, у яких саме і чи входить центр зайнятості в оптимізацію, розповів консультант.

За бажанням особи і за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії додатково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Це передбачено статтею 40 Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

"Цією є ж статтею передбачено, що з періоду, за який враховується заробітна плата, виключається період до 60 найменш вигідних місяців зарплати поспіль, за умови, що зазначені періоди складають не більш як 10% тривалості страхового стажу", - зазначив незалежний консультант з пенсійної справи Сергій Коробкін.

Додатково за бажанням особи може бути виключено періоди:

  • строкової військової служби;
  • навчання;
  • догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду;
  • догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • перебування за кордоном непрацюючого подружжя працівника дипломатичної служби, який знаходиться за місцем довготермінового відрядження;
  • страхового стажу під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню COVID-19 та шести календарних місяців після його завершення;
  • страхового стажу під час воєнного стану і протягом трьох календарних місяців після його припинення.

"Як бачимо, до цих додаткових періодів перебування на обліку в центрі зайнятості не відноситься. Тобто отримання допомоги з безробіття вважається звичайним страховим стажем і оптимізується на загальних підставах", - звернув увагу Коробкін.

Також він зазначив дві важливі речі:

  • По-перше, так звана оптимізація зазвичай проводиться в автоматичному режимі без участі пенсіонера. Тобто комп’ютерна програма сама прораховує і визначає, який період вилучити краще.
  • По-друге, мова йде про вилучення до 60 місяців поспіль (незалежно від перерв).

Тому треба дивитися, якою була зарплата до центру зайнятості і безпосередньо після. Не завжди вилучається саме 10% від стажу, це може бути й менший період, якщо так доцільніше, додав консультант.

Раніше ми писали, що працюючі пенсіонери, яким 1 квітня уряд збільшив виплати, отримають свою надбавку в червні. Їм заплатять одразу за три місяці (квітень, травень, червень). Бо раніше такої можливості не було.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube