Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Затримка виплат передбачена законодавством
В квітні в Україні проведуть перерахунок пенсій для пенсіонерів, які продовжують працювати. Він стосується тих пенсіонерів, які продовжують працювати після виходу на пенсію. Але виплати, які нарахують в квітні, пенсіонери отримають пізніше. З чим це пов’язане?
Зазначимо, що перерахунок - це не індексація пенсій, яка була проведена в Україні в березні. Перерахунок відбувається, коли змінюється якась із умов, що враховується при нарахуванні пенсії (наприклад, грошове забезпечення чи стаж, який враховується). Індексація — це корегування розміру пенсійної виплати з урахуванням розміру інфляції та зростання середньої заробітної плати за попередні роки.
Отже, перерахунок в квітні буде стосуватися тих пенсіонерів, які продовжують працювати після виходу на пенсію. Тобто мають ще одне джерело доходу окрім пенсії та продовжують напрацьовувати страховий стаж. Для них перерахунок проводиться після набуття 24 місяців страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсій. Наприклад, осіб, які вийшли на пенсію у 2021 році. Відповідно, за цей період їх стаж збільшився на 24 місяці.
"Саме такі громадяни отримають у квітні перерахунок пенсії з оновленого страхового стажу, що впливає на розмір пенсії. Це все індивідуально", — пояснила перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак.
У 2023 році автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у порядку, на умовах та у строки, визначені Кабінетом Міністрів України.
"Перерахунок автоматично проводиться щороку з 1 квітня особам, які набули 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку пенсії) станом на лютий місяць року, у якому провадиться перерахунок. Це передбачено частиною 4 ст. 42 Закону № 1058", - інформують в управлінні соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ
Перерахунок проводиться на наступних умовах:
• або лише з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії;
• або з урахуванням стажу та заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії (абзац п’ятий ч. 4 ст. 42 Закону № 1058).
Доплати призначаються з 1 квітня, проте надходять у травні. Затримка передбачена з урахуванням термінів надходження даних про страховий стаж та заробітну плату до реєстру застрахованих осіб.
Також перерахунок може проводитися у індивідуальному порядку на підставі поданої заяви безпосередньо до органів Пенсійного фонду чи через Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, залежно від того, коли набуто 24 місяці страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії.
Раніше ми писали, що частині українських пенсіонерів можуть раптово призупинити виплату пенсії на картку Приватбанку. Це відбувається у тому випадку, якщо банківську карту оформляли за довіреністю і з моменту її виготовлення минув рік. У такому випадку пенсія прийде на поштове відділення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.