Розбита техніка, потрощені автомобілі та зруйновані будинки: що зараз відбувається у звільненому Лимані

Читать на русском

Лиман став першим населеним пунктом, який ЗСУ звільнили після проведення псевдореферендумів

Читать на русском
Розбита техніка, потрощені автомобілі та зруйновані будинки: що зараз відбувається у звільненому Лимані

Лиман став першим населеним пунктом, який ЗСУ звільнили після проведення псевдореферендумів

Як нині виглядає місто та яка там обстановка? Як вдалося вижити місцевим мешканцям та що вони розповідають про росіян? Журналісти Інформатора побували у Лимані після звільнення українськими силами оборони міста від російських загарбників.

Місто-привид

На в'їзді до Лиману майорить синьо-жовтий стяг. Український прапор висить там вже більше ніж дві доби, відколи ЗСУ звільнили місто від окупантів. У самому Лимані боїв не було, але там майже повністю все зруйноване. По обидва боки дороги стоїть розтрощена техніка, блок-пости, які встановили окупанти, розбиті. В самому місті також багато пошарпаної техніки та понівечених авто, а на землі валяються російські речі та мух пайки. 

Розбита техніка, потрощені автомобілі та зруйновані будинки: що зараз відбувається у звільненому Лимані 1

На відео добре видно, що в Лимані зруйнований фактично майже кожен будинок. Більшість з них з пробитим дахом, вибитими стінами та побитим склом. Після обстрілу окупантами важко впізнати навіть адмінбудівлю. Окрім цього, поки що на деяких вікнах можна помітити  поодиноокі плакати з проросійськими гаслами.

Що пережили місцеві мешканці

Людей на вулицях майже немає, нині це як місто-привид. Незрозуміло, більшість із них втекли чи зачинилися у своїх будинках. Проте журналістам Інформатора все ж вдалося поспілкуватись з деякими місцевими. Здебільшого тут залишились пенсіонери, які не встигли виїхати. Нині вони не можуть стримувати сліз від радості, що їх рідний Лиман нарешті знову під українським прапором  

"Ми дуже раді, що ви прийшли хлопці, я буду каждого цілувати, хто тільки буде приходити"

***

"Як гімн грає, я плачу, потому шо у мене троє хлопців там, у Києві зараз"

Розбита техніка, потрощені автомобілі та зруйновані будинки: що зараз відбувається у звільненому Лимані 2

Зі слів мешканців, окупанти викрадали велосипеди, скутери та машини і каталися містом. Інші ж розповідають, що росіяни змушували працювати чоловіків по декілька діб та забирали телефони. Відтак люди були без зв'язку. До того ж, через часті обстріли ще й без води та світла.

"Було хлопці пропадали, так їх по три доби працювати змушували»

***

«Ціни захмарні, якщо 200 гривень коштує щось, то 300 російськими. Ні газу, ні води, ні електрики, нічого».

***

«Не розмовляти, сімкарти ламали, у мене зламали, ні зв’язку з родичами. Прийшов з автоматом, телефон взяв, сімку зламали»

Місцеві розповідають, вони дивом залишились живими. Майже весь час місто обстрілювали, тож вони постійно сиділи у підвалі.

«Ми у підвалі сиділи у цьому будинку. Нас було там 17 чоловік. Там все побите було, вікна, двері...»

***

«Дійсно тут було «гаряче», Я вам чесно скажу, снаряди літали туди – сюди, як ви думаєте, буде хтось слідкувати? Місто опустіло. Це все страшно".

Для окупантів Лиман мав особливе значення, бо саме звідси вони могли просуватися вглиб Донецької області. Також це великий залізничний вузол, який дозволяв рашистам робити через нього поставки на фронт. Наразі майже ніхто не має доступу до міста, окрім військових. Насамперед тому, що тут все ще небезпечно. У лісах є незліченна кількість мін, а передмістя — це одне велике поле битви.

Розбита техніка, потрощені автомобілі та зруйновані будинки: що зараз відбувається у звільненому Лимані 3

Чому звільнення Лиману є важливим

В неділю, 2 жовтня, президент України Володимир Зеленський розповів, що українські військові повністю зачинили Лиман від окупантів. Про це він повідомив у своєму відеозверненні. Контроль над містом відкриває логістичні та оперативні можливості для подальшого звільнення Донецької та Луганської областей. Це дозволить нам швидко перекинути війська та укріпити позиції. Саме з Лиману можна здійснити оперативний тиск на Слов’янськ. Тепер у росіян знизився бойовий потенціал для проривання до Слов’янська. Отримання контролю по лінії Лиман-Ямпіль відкриває оперативний простір для наступу на Лисичанськ та Сєвєродонецьк в Луганській області За місто Лиман постійно точаться бої, тому орієнтуватися в оперативній обстановці складно. 

Раніше ми писали, що за даними Інститут вивчення війни українських військових майже повністю відчули угруповання росіян в Лимані. Українська армія прорвала російську оборону в районі Ставок, за 10 км на північ від Лиману, і перерізала дорогу Торське-Дробишеве, яка є останнім шляхом постачання та виїзду для росіян, які підтримують лінію на захід від Лиману.

Підпишіться на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.