Головна
Україна
13:38, 13 Вересня
Информатор UA

Интро

13 вересня очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив про бої навколо Лиману. Він зауважив, що це місто є ключовим для звільнення Луганщини. А військові експерти вважають, що Лиман впливає і на подальшу деокупацію Донеччини. Видихати рано: донецький плацдарм залишається для ворога стратегічним напрямком.  Чому це важливо За словами військового аналітика Петро Черника, саме з Лиману може бути здійснений оперативний тиск на Слов’янськ. І чим вище ми піднімемо окуповані території від лінії розмежування, тим кращими стають позиції стосовно атаки на нього. Тому як тільки ми відіб'ємо Лиман та Ямпіль, то зможемо констатувати, що зверху, з північного сходу у росіян знижується бойовий потенціал для проривання до Слов’янська.  Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан наголошує на тому, що звільнений Лиман з’єднає харківські та донецькі угруповання військ і дозволить контролювати північну частину Донецької області.  "Якщо ми кажемо, що Ізюм - це такі ворота до півночі Донеччини та Луганщини, так звана Південна Слобожанщина, то Лиман - це фактично контроль для того, щоб замкнути і вирівняти саму лінію фронту, яка йде від північних кордонів Харківської області по Осколу", - каже Сергій Кузан.  Він також звернув увагу на те, що у росіян не може йтися ні про яку Донецьку та Харківські області, якщо ми отримаємо контроль над Лиманом.  Що буде далі Контроль над Лиманом покращить нашу логістику. Це призведе до швидкого перекидання військ і укріплення позицій. Такої точки зору дотримується Сергій Кузан. Він вважає, що це набагато кращі умови для того, щоб продовжити звільнення Донецької області. Важливий і безпековий нюанс, адже саме з півночі нам погрожувало Ізюмське угрупування, і Лиман в цьому був стратегічною точкою.  Петро Черник звертає увагу на те, що видихати зарано. Попри катастрофічну поразку в Харківській операції противник не відмовляється від боротьби. Ворог все ще є на нашій території і останні події можуть змусити його змінити і переосмислити логіку бойових дій. Виграна битва не означає виграну війну.  Що цьому передувало В результаті контрнаступу українська армія за останні кілька днів звільнила більше 40 населених пунктів Харківської області. Вранці 13 вересня Сергій Гайдай повідомив, що окупанти втекли з Кремінної, що на Луганщині. І зауважив, що навколо Лиману точаться бої, а звільнення міста стане ключовим для подальшої деокупації. Згідно зі звітом Інституту вивчення війни, росіяни вважають, ніби лінія Лиман-Ямпіль є потенційною ціллю для українського наступу, тому ворог зосереджує тут війська.  Раніше ми писали про те, чи наважиться росія на мобілізацію та чим це погрожує Україні.  Софія Єлагіна

Чому звільнення Лиману є важливим для українського наступу: коментарі експертів

Читать на русском

Деокупація міста має стратегічне значення для подальшої перемоги ЗСУ

Читать на русском
Чому звільнення Лиману є важливим для українського наступу: коментарі експертів

Деокупація міста має стратегічне значення для подальшої перемоги ЗСУ

13 вересня очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив про бої навколо Лиману. Він зауважив, що це місто є ключовим для звільнення Луганщини. А військові експерти вважають, що Лиман впливає і на подальшу деокупацію Донеччини. Видихати рано: донецький плацдарм залишається для ворога стратегічним напрямком. 

Чому це важливо

За словами військового аналітика Петро Черника, саме з Лиману може бути здійснений оперативний тиск на Слов’янськ. І чим вище ми піднімемо окуповані території від лінії розмежування, тим кращими стають позиції стосовно атаки на нього. Тому як тільки ми відіб'ємо Лиман та Ямпіль, то зможемо констатувати, що зверху, з північного сходу у росіян знижується бойовий потенціал для проривання до Слов’янська. 

Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан наголошує на тому, що звільнений Лиман з’єднає харківські та донецькі угруповання військ і дозволить контролювати північну частину Донецької області. 

"Якщо ми кажемо, що Ізюм - це такі ворота до півночі Донеччини та Луганщини, так звана Південна Слобожанщина, то Лиман - це фактично контроль для того, щоб замкнути і вирівняти саму лінію фронту, яка йде від північних кордонів Харківської області по Осколу", - каже Сергій Кузан. 

Він також звернув увагу на те, що у росіян не може йтися ні про яку Донецьку та Харківські області, якщо ми отримаємо контроль над Лиманом. 

Що буде далі

Контроль над Лиманом покращить нашу логістику. Це призведе до швидкого перекидання військ і укріплення позицій. Такої точки зору дотримується Сергій Кузан. Він вважає, що це набагато кращі умови для того, щоб продовжити звільнення Донецької області. Важливий і безпековий нюанс, адже саме з півночі нам погрожувало Ізюмське угрупування, і Лиман в цьому був стратегічною точкою. 

Петро Черник звертає увагу на те, що видихати зарано. Попри катастрофічну поразку в Харківській операції противник не відмовляється від боротьби. Ворог все ще є на нашій території і останні події можуть змусити його змінити і переосмислити логіку бойових дій. Виграна битва не означає виграну війну. 

Що цьому передувало

В результаті контрнаступу українська армія за останні кілька днів звільнила більше 40 населених пунктів Харківської області. Вранці 13 вересня Сергій Гайдай повідомив, що окупанти втекли з Кремінної, що на Луганщині. І зауважив, що навколо Лиману точаться бої, а звільнення міста стане ключовим для подальшої деокупації. Згідно зі звітом Інституту вивчення війни, росіяни вважають, ніби лінія Лиман-Ямпіль є потенційною ціллю для українського наступу, тому ворог зосереджує тут війська. 

Раніше ми писали про те, чи наважиться росія на мобілізацію та чим це погрожує Україні

Софія Єлагіна

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.