Йдеться про земельну ділянку по вулиці Коновальця у Тернополі, на якій розміщений Кафедральний собор Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, та приміщення Тернопільської єпархії УПЦ . Тепер земля не належить російській церкві
Після того, як на Волині заборонили діяльність УПЦ МП, у Тернополі вирішили припинити право російської церкви на постійне користування землею по вулиці Коновальця, 1.
Відповідне рішення ухвалили у понеділок, 17 квітня, у ході позачергового засідання міської ради, подробиці якого розповів мер Тернополя Сергій Надал.
За словами мера, рішення депутати прийняли одноголосно, а йшлося про земельну ділянку, на якій знаходиться Кафедральний собор Віри, Надії, Любові та Софії, а також приміщення Тернопільської єпархії УПЦ. Розмір цієї ділянки перевищує півгектара.
Журналісти Суспільного зв'язалися з секретарем Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Стефаном Баланом, щоб поінформуватися про його позицію стосовно рішення міської ради. Проте, Балан не мав можливості висловити своє ставлення, оскільки на той момент не був ознайомлений з деталями рішення. Водночас він зазначив, що храм був побудований за кошти прихожан, і нічого не порушував.
Балан висловив здивування щодо необхідності розривати договір, оскільки церква, за його словами, допомагає Збройним силам та молиться за мир в Україні, тому не бачить підстав для такого кроку.
Протягом останніх двох тижнів у Тернополі відбувалися масові протести проти УПЦ Московського патріархату. Протестувальники, які мали плакати та заляпані червоною фарбою іграшки та простирадла, збиралися під Кафедральним собором Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, що є єдиним храмом Московського патріархату в місті.
Ольга Данченко, координаторка протестів, висловлює задоволення рішенням міськради про підтримку протестувальників. Вона наголошує на тому, що заклик мітингувальників полягає у переході вірян та церкви УПЦ МП до української церкви, а не в тому, щоб забрати щось у Московського патріархату. Найголовніше для них - мати в Україні українську церкву.
Першою діяльність УПЦ МП заборонили на території Хмельницької області. 4 квітня депутати ще й ухвалили рішення забрати право на користування 13 земельними ділянками у російської церкви у Хмельницькому.
У Кам'янці-Подільському вирішили припинити договори оренди або користування УПЦ МП церковними спорудами, що перебувають у державній власності. Все це сталося після того, як російський піп побив українського військового у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП у Хмельницькому. Після цього храм також перейшов до ПЦУ, де відбулася перша молитва українською мовою.
Пізніше діяльність храмів УПЦ МП припинили на території Львова. А 10 квітня Московський патріархат потрапив під заборону у Рівненській області, а у Рівному у російської церкви припинили право оренди земельних ділянок.
До слова, позбуватися московської церкви в Україні почали з Києво-Печерської Лаври. Ще 29 Московський патріархат мав покинути святиню, певна "боротьба" за храм триває досі, однак Лавра фактично позбулась московських попів, які чинять шалений опір, намагаючись втриматись на території храму.
Нагадаємо, у Чернівцях побили священника УПЦ МП, якого раніше СБУ застукала з 17-річним хлопцем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.