У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Напередодні Великодня львів'яни влаштували велику толоку - позбулися храмів московського патріархату
Перед Великоднем Львів провів традиційну толоку, очистившись від всього зайвого. Цього разу місто прибрало зі своєї території храми УПЦ МП. Свято-Георгіївський собор у центрі Львова перейшов до Православної церкви України. А дерев'яний самобуд на Сихові - спальному районі, знесли екскаватором.
Міський голова Львова Андрій Садовий розповів про подальшу долю приміщень, які належали УПЦ МП.
"Май не настане. Тільки теплий український травень", - написав він у своєму каналі.
За словами львівського мера, храм кінця XVIII століття на вулиці Бобанича (відомий львів'янам як "церква на Короленка") тепер використовуватиме релігійна громада Православної церкви України. Тут вже провели перший молебен за захисників України, які тримають фронт, і тих, хто відав життя на війні з росією.
А дерев'яну церкву-самобуд на Сихові, яка постала там у лихі 90-ті роки минулого століття без жодних дозвільних документів, демонтували. Цей московський храм не мав ні духовної, ні культурної, ні архітектурної цінності. Люди називали його "стодолою" за зовнішню схожість до стайні. Громада Сихова вирішила не залишати цю споруду, а знести під нуль.
Були у Львові ще два об'єкти московського патріархату: частина монастирського приміщення у центрі міста на вулиці Пекарській і приватний "молитвений дім" на вулиці Антоновича. Вони також більше не належать московським попам.
"Приміщення на Пекарській офіційно перейшло у користування Першого медоб'єднання. Надалі там розвиватимемо реабілітацію для військових. А Монастир ПЦУ, який там знаходиться продовжить своє служіння. Власниця приміщення на Антоновича розірвала угоду з московським патріархатом. Ця парафія припинила богослужіння", - проінформував Садовий.
Передвеликодня толока торкнулася не лише Львова. Як повідомляв Інформатор, у Хмельницькому в московських попів відібрали храм. І зробили це за лічені години. Такою була реакція громади на дії "духовенства" УПЦ МП, яке насмілилось вигнати силоміць з церкви українського військового. Обурені люди прийшли у храм, зібрали підписи, викинули попів та приєдналися до ПЦУ.
Ми також писали, що назріває "прибирання" в одному із сіл Чернівецької області. Тут московський піп не дозволяв занести до церкви труну із загиблим захисником України. Побратими покійного викинули попів з храму, а громада села збирає підписи для того, щоб перейти до Православної церкви України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.