Російські пропагандисти поширюють фейк про звірства українських військових у Курській області - ЦПД

Цей фейк спрямований на дискредитацію українських захисників

Пропагандисти розповсюджують фейки про ЗСУ
Російські пропагандисти намагаються очорнити дії ЗСУ в Курській області

Російські пропагандисти сфальсифікували текст допису, щоб очорнити українських військових. Після перевірки з'ясувалося, що це чергова спроба дискредитувати ЗСУ в Курській області. У Центрі протидії дезинформації розвінчують фейки росіян та просять українців довіряти лише перевіреним джерелам.

Фейк ворожих пропагандистів стосується нібито "звірств" бійців 61-ї окремої механізованої бригади ЗСУ в Курській області. У повідомленнях йдеться про те, що українські військові начебто поділилися в мережі фотографією з "закатованими мирними жителями", які чинили опір.

Однак після перевірки Центр верифікації встановив, що російські пропагандисти підробили текст оригінального поста, змінивши його у фоторедакторі, щоб спотворити реальний зміст і виставити українських захисників у негативному світлі. Такі інформаційні атаки спрямовані на дискредитацію воїнів ЗСУ, які виконують свої бойові завдання в Курській області, зазначили у ЦПД.

Дезинформація як елемент війни РФ

Фейк є елементом масштабної кампанії з дискредитації Збройних Сил України. Ще у серпні російські пропагандисти поширювали подібні фейки про українських бійців. Вони розповсюджували брехливу заяву так званого командира спецназу "Ахмат" Алаудінова про "злочини" ЗСУ в Курській області. Нібито українські військові використовують мирних жителів як живий щит та розстрілюють їх упритул.

Російська пропаганда продовжує поширювати нові дезінформаційні кампанії. Зокрема, нещодавно було запущено фейк про нібито підготовку Україною замаху на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Такими неправдивими заявами ворог намагається дискредитувати Київ та підірвати підтримку з боку західних партнерів, що своєю чергою послаблює єдність Євросоюзу.

Окрім цього, російські сили неодноразово використовували ботів і фейкові канали для проведення інформаційно-психологічних операцій (ІПСО). Наприклад, як раніше повідомляв "Інформатор", було розповсюджено неправдиву інформацію від імені Укренерго про буцімто розподіл міст на зони з різною тривалістю відключень електроенергії. Однак це виявилося вигаданою заявою.

Крім того, росіяни поширювали в TikTok, Threads та інших соцмережах фейк від імені мережі АТБ, нібито чоловікам забороняється перебувати у супермаркетах без військового квитка. Насправді ця інформація не мала жодного стосунку до реальності, і мережа АТБ спростувала подібні чутки.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube