Російські окупанти посилюють угрупування військ на Запорізькому напрямку: чи варто чекати наступу?

Російські окупанти посилюють угрупування військ на Запорізькому напрямку: чи варто чекати наступу?

Читать на русском

Наразі російський наступ в Запорізькій області малоймовірний

Читать на русском
Російські окупанти посилюють угрупування військ на Запорізькому напрямку: чи варто чекати наступу?
Окупанти в Запорізькій області

Наразі російський наступ в Запорізькій області малоймовірний

Російські окупанти в Запорізькій області будують інженерні загородження та мінні поля. Гауляйтер регіону колаборант Балицький в російських ЗМІ хвалиться, що навесні росіяни почнуть захоплення нових територій у регіоні. У той же час західні експерти ставляться до цих мрій скептично.

Окупанти готуються захищатися

Російські окупанти посилюють угруповання військ на окремих ділянках Запорізького напрямку. Про це в ефірі Національного телемарафону 16 січня повідомив речник Таврійського угруповання військ Євген Єрін. За його словами, у напрямку Запоріжжя противник зосереджений на створенні інженерних загороджень та мінних полів. Росіяни також посилюють угруповання на окремих напрямках, проте не можна сказати, що вони готові до масованого наступу. 

"Ми у будь-якому разі оцінюємо ситуацію і готуємося до будь-якого розвитку подій, і до активності ворога зокрема", — заявив Єрін.

Тим часом Колаборант Балицький 16 січня в ефірі російських ЗМІ заявив, що бої за Запорізьку область можуть відновитися навесні, але побоюється, що колективний Захід стане на заваді здійсненню цих мрій. 

"Віримо в те, що навесні, напевно, приступимо до звільнення Запорізької області в повному обсязі. Раніше я не думаю, що це може статися. Ми знаємо, які сили нам протистоять – весь колективний Захід, який себе називає цивілізованим", – сказав Балицький.

Щоправда, західні аналітики ставляться до цих фантазій досить скептично.

Не наступ, а оборона

На думку аналітиків американського ISW, окупанти навряд чи почнуть наступ на півдні України — в Херсонській чи Запорізькій областях:  “Річка Дніпро розділяє лінію фронту в Херсонській області та є серйозною перешкодою для маневру. Крім того, кілька рівнів польових укріплень росіян на Херсонщині та роботи з укріплення на Запоріжжі вказують на те, що окупанти віддають перевагу обороні на цих напрямках”.

За повідомленням Британської військової розвідки від 8 січня, останніми тижнями Росія зміцнювала оборонні споруди у Запорізькій області на півдні України, особливо між містами Василівка та Оріхів, а також зберігає великі сили у цьому секторі. На думку розвідників, це свідчить про те, що російське командування, швидше за все, стурбоване можливістю великих українських наступів на одному із двох напрямків: або на Запоріжжі, або на півночі Луганської області. 

Великий український прорив на Запоріжжі серйозно підірве життєздатність російського "сухопутного мосту", що сполучає Ростовську область Росії та Крим. Водночас український успіх на Луганщині підірве військову мету "визволення" Донбасу, яку декларує Росія. На думку британських розвідників, вирішити, якій із цих загроз протидіяти насамперед, мабуть, є однією з головних дилем для російських фахівців з оперативного планування.

Лінія бойового зіткнення в Запорізькій області майже з самого початку повномасштабної військової агресії росії не зазнала суттєвих змін. Захопивши на початку березня 2022 року Мелітополь і Бердянськ, війська рф, що наступали з боку анексованого Криму, не змогли просунутись до адмінкордонів області. Зупинившись приблизно за 30 км від обласного центру по лінії Кам'янське - Оріхів - Гуляйполе вони зустріли потужний спротив Збройних сил України і не реалізувати свою мету - вийти в тил основному угрупованню ЗСУ на Донбасі. Але й українські воїни не змогли відсунути противника. Та головне - перерізати "сухопутний шлях" з Криму по лінії окупованих Токмака і Мелітополя. В такій диспозиції противники підійшли до початку нового року.

"Чому там все стабільно? На цьому напрямку від початку вторгнення метою російського військового командування було лише створення "сухопутного коридору" (з Криму на Донбас). Вони його створили і перейшли до етапу його утримання", - пояснює BBC News Україна експерт Центру оборонних стратегій, полковник запасу Віктор Кевлюк.

Просування далі на північ небезпечне для росіян. Оскільки для убезпечення лівого флангу тоді їм необхідно форсувати Дніпро, а зараз погодні умови цього не дозволяють. На правому фланзі армія РФ досі не може взяти Вугледар (Донецька область). Вклинюватись вузьким фронтом в районі Оріхів - Гуляйполе небезпечно, тому що ЗСУ можуть оперативно "зрізати" цей виступ з двох сторін. Тому всі "активності" на Запорізькому напрямку Віктор Кевлюк пояснює лише бажанням рф відсунути лінію фронту на кілька кілометрів для убезпечення свого "кримського коридору" від далекобійної зброї ЗСУ.

"Ніщо сьогодні не говорить про те, що на Запорізькому напрямку з дня на день має відбутись якась епічна битва", - резюмує аналітик.

Ситуація на Запорізькому напрямку 

Під час повномасштабної війни проти України РФ змогла окупувати близько 60% території Запорізької області. Зокрема, під окупацією найбільші міста області – Мелітополь, Бердянськ, Токмак. 

23-27 вересня окупанти провели фейковий референдум про приєднання окупованих територій до РФ, після чого було здійснено спробу анексії. Контрнаступ на цьому напрямку ЗСУ ще не проводили. 

Як раніше повідомляв Інформатор, окупанти не дозволяють евакуацію із Запорізької області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.