Російські хакери влаштували масштабну атаку на державні реєстри України: що кажуть у Мін'юсті

Для відновлення доступу до реєстрів після хакерської атаки будуть потрібні тижні

Хакерська атака на державні реєстри
Особливості надання державних послуг громадянам буде роз'яснено впродовж дня 20 грудня

Російські хакери 19 грудня здійснили наймасштабнішу атаку на державні реєстри України. Внаслідок атак призупинено роботу Єдиних і Державних реєстрів, які керуються Міністерством юстиції. Спеціалісти займаються ліквідацією наслідків атаки.

Про це повідомила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністр юстиції України Ольга Стефанішина. Вона підтвердила, що атаку здійснили російські хакери, намагаючись порушити роботу критичної інфраструктури.

"Зараз, разом з командою та фахівцями інших служб, координуємо роботу з протидії кібератаки та відновлення систем. Вже точно зрозуміло, що атака здійснювалася росіянами з метою порушити роботу критично важливої інфраструктури держави. Наші спеціалісти працюють у посиленому режимі над поетапним відновленням доступу до реєстрів", – повідомила вона.

За її словами, в першу чергу буде відновлюватися доступ громадян до наступних реєстрів:

  • Державний реєстр актів цивільного стану громадян;
  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;
  • Державний реєстр прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень.

За оцінками Стефанішиної, час першочергового відновлення доступу до реєстрів складе приблизно два тижні. Особливості надання державних послуг громадянам в цей період буде роз'яснено впродовж дня 20 грудня.

"Після повного відновлення буде проведено ґрунтовний аналіз атаки спільно з профільними органами для посилення захисту від подібних втручань у майбутньому", – додала вона.

Які ще кібератаки відбулися

Нагадаємо, що 14 жовтня в Україні спостерігалася хвиля фейкових мінувань, коли невідомі надсилали повідомлення про нібито замінування шкіл, державних органів і судів. Правоохоронці отримали понад 2 тисячі викликів про мінування, більшість з яких надходила з російських IP-адрес.

Також Інформатор повідомляв про те, що в Telegram поширювався небезпечний вірус від імені технічної підтримки програми "Резерв+". Але в Міноборони запевнили користувачів, що їхні дані залишаються в абсолютній безпеці. Це через те, що сама система продовжує працювати у зашифрованому режимі. А всі фейкові чат-боти, пов’язані із застосунком Резерв+ з Telegram було видалено. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube