Злам чат-боту Резерв+ у Telegram: Міноборони запевняє, що дані користувачів не постраждали, фейки видалено

Через повідомлення про можливий злам чат-ботів технічної підтримки Резерв+, команда сервісу запевняє, що дані користувачів захищені, а сама система працює у зашифрованому режимі

Резерв+
Резерв+ працює справно, причин для занепокоєння немає

У зв’язку з нещодавніми повідомленнями про можливий злам сервісу Резерв+ та чат-ботів технічної підтримки, у Міноборони запевнили користувачів, що їхні дані залишаються в абсолютній безпеці. Це через те, що сама система продовжує працювати у зашифрованому режимі. А всі фейкові чат-боти, пов’язані із застосунком Резерв+ з Telegram було видалено. 

Пресцентр Міністерства оборони перелічив ряд важливих моментів, які потрібно знати щодо функціонування самого застосунку Резерв+. А також моментів, які можуть бути пов'язані з технічним збоєм та необхідністю техпідтримки. Її радять шукати не в телеграм-каналах. 

  1. Етап запуску. При запуску застосунку Резерв+ у травні, технічна підтримка здійснювалася через декілька популярних платформ, зокрема через Telegram. Це було звичним рішенням для багатьох сервісів на той час, щоб забезпечити доступність допомоги користувачам у різних середовищах.
  2. Вдосконалення безпеки. Після ретельного аналізу ризиків, пов’язаних із використанням Telegram для технічної підтримки, було вирішено відмовитися від цього каналу. Хоча чат-бот був видалений, недобросовісні групи змогли використати колишнє альфа-ім’я бота для створення фейкової версії.
  3. Швидка реакція. Як тільки команда застосунку виявила, що через фейковий бот розсилаються сторонні файли, вони одразу звернулися до Telegram з проханням про його видалення. Бот було успішно знищено, а створення акаунтів за вказаним посиланням більше неможливе.
  4. Безпека даних. Найголовніше, що підкреслюють, - це те, що це жодним чином не вплинуло на безпеку даних користувачів Резерв+. Всі дані передаються до реєстру Оберіг виключно в зашифрованому вигляді. Сам Резерв+ не зберігає жодних особистих даних користувачів.

Окремо в Міноборони повідомляють, що група фахівців із безпеки цілодобово працює над забезпеченням максимального захисту інформації та безпеки даних Резерв+. Зв’язок із користувачами постійно підтримується, звернення чи скарги обробляються і оперативно вирішуються будь-які питання.

"Міністерство оборони не проводить технічну підтримку через месенджер Telegram. Усі акаунти чи чат-боти з подібними назвами є фейковими. Будьте обережні та довіряйте тільки офіційним каналам зв’язку", - йдеться у повідомленні.

Збої у Резерв+

17 жовтня у застосунку "Резерв+" стався масовий збій. Незаброньовані користувачі почали отримувати повідомлення у додаток, що вони отримали відстрочку від мобілізації до завершення воєнного стану. Далі "Резерв+" почав надсилати попередження про збій програми. Серед українців поширювалася паніка, адже багато громадян просто не знали, як вчинити, якщо їх зупинять працівники ТЦК задля перевірки військово-облікових даних. 

У день запуску Резерв+, коли застосунок почав працювати 18 травня, користувачі також повідомляти, що додаток важко знайти, завантажити або що він не працює чи працює з доволі великими збоями. Люди не могли авторизуватися. За день ситуація покращилася, у застосунку вже можна було авторизуватись, але у багатьох громадян інформація відображалась неправильно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube