Повʼязані з Росією облікові записи поширюють на американську аудиторію публікації з критикою підтримки України від США
Корпорація Microsoft заявила, що протягом останніх 45 днів активізувалися російські кібергрупи. Вони, поширюючи фейки, намагаються вплинути на майбутні президентські вибори в США. Наразі ця активність менша, порівняно з минулими американськими виборами у 2020 році.
Про це пише Reuters. У звіті Microsoft йдеться, що повʼязані з Росією облікові записи поширюють суперечливий контент, спрямований на американську аудиторію. Зокрема, критикують американську підтримку України у її війні проти Росії. Зазначається, що хоч зараз активність російських хакерів не така інтенсивна, вона може збільшитись у найближчі місяці.
У Microsoft додають, що протягом останніх двох місяців збільшилась кількість повідомлень щодо України - через традиційні медіа та соціальні мережі. Компанія каже, що їх розповсюджують щонайменше 70 кібергруп, повʼязаних з Росією.
Повідомляється, що зараз найбільш плідна з російських інформаційних кампаній повʼязана з Адміністрацією президента РФ. У межах іншої кампанії кібергрупи поширюють дезінформацію різними мовами, причому повідомлення зазвичай починаються з того, що це нібито публікує "викривач" або "журналіст". Потім фейкові пости розповсюджуються низкою вебсайтів, зокрема DC Weekly, Miami Chronical і The Intel Drop.
"Зрештою, після того, як історія поширюється в інтернеті протягом кількох днів або тижнів, американська аудиторія повторює та репостить цю дезінформацію, ймовірно, навіть не знаючи про її першоджерело", - заявили в Microsoft.
Американські політичні оглядачі вважають, що ключовою загрозою для виборів є інформаційні кампанії з використанням штучного інтелекту. Однак Microsoft виявила, що прості цифрові фейки є більш поширеними та небезпечними, ніж дипфейки.
Минулого тижня в НАТО заявили, що Росія застосує кібератаки та поширить пропаганду, щоб вплинути на вибори в Європі, зокрема в Румунії. Таку думку висловив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.
За його словами, Росія намагатиметься посприяти тим силам, які "не обов’язково проросійські, але антизахідні". Джоане також нагадав результати опитування, які свідчать, що 56% румунів вважають, що на виборах будуть фальсифікації, і це також тривожний сигнал.
Нагадаємо, обвинувачуваний у держзраді екснардеп Віктор Медведчук стоїть за пропагандистською мережею, яка підриває безпеку ЄС. Справу розслідують шість країн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.