Російські хакери атакували телефони бійців ЗСУ: навіщо їм це потрібно

Намагаючись отримати потрібну інформацію, Кремль у війні проти України вдається до послуг військових хакерів

Хакери
Наразі спроби блоковані

Військові хакери з рф вчинили атаку на мобільні пристрої з операційною системою Android українських військовослужбовців. Вони намагались отримати конфіденційну інформацію з поля бою, щоб допомогти Кремлю.

Про інцидент повідомило видання CNN, посилаючись на розвіддані альянсу "П’яти очей", до якого входять Австралія, Канада, Нова Зеландія та Велика Британія.

Зазначається, що шкідливий код, розроблений російськими хакерами, призначений для крадіжки інформації, яка надсилається з пристроїв за допомогою супутникового інтернету Starlink. Останній відіграє вирішальну роль у зв’язку на полі бою в Україні.

Наскільки успішна була спроба злому мобільних пристроїв ЗСУ, наразі відомо. У СБУ не стали відхрещуватись від атаки й сказали, що "заблокували" частину спроб, але деякі планшети на передовій російським хакерам вдалось "захопити" й встановити шкідливе програмне забезпечення. 

"Зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв є особливо підступним, оскільки воно може повідомляти спецслужбам про фізичне місцезнаходження цілей", – наголосив головний аналітик фірми безпеки Mandiant, яка належить Google, Джон Хултквіст. 

Як убезпечити свій телефон бійцям ЗСУ

Держспецзв’язок ще на початку минулого року дав ряд рекомендацій українським військовослужбовцям щодо використання телефонів та інших мобільних пристроїв, а також інтернету у зоні активних бойових дій та безпосередньо на передовій. 

Бійцям ЗСУ, волонтерам та іншим особам, що перебувають на фронті, у відомстві радять:

  • вимикайте телефон повністю або вмикайте "режим польоту", коли перебуваєте у безпосередній близькості до позицій ворога;
  • використовуйте телефон – як дзвінки, так і інтернет – лише за нагальної потреби;
  • не обговорюйте по мобільному, навіть із близькими, будь-які "робочі" питання;
  • не варто користуватися мобільним зв’язком одночасно кільком особам із однієї точки, телефонуйте по черзі з певними часовими проміжками;
  • не зберігайте на телефоні фото, відео, документів та будь-якої іншої інформації, яка може бути використана у випадку втрати гаджету і потрапляння його до рук ворога;
  • використовуйте VPN;
  • не під’єднуйтеся до невідомих Wi-Fi-мереж або інших пристроїв, які "роздають" інтернет;
  • налаштуйте мобільні пристрої так, щоб приймати дзвінки та повідомлення лише від осіб, які є у списку контактів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube