Російська війна убиває дельфінів: зоологи повідомили про масову загибель тварин у Чорному морі

Найбільше мертвих тварин зафіксували поблизу берегів Криму та рф, гинуть дельфіни також і в Азовському морі

Дельфіни, російські кораблі
Російсбкі кораблі нищать не лише людські життя/Фото: Facebook
У Чорному та Азовському морях у липні збільшилась кількість мертвих дельфінів. Найбільше трупів тварин спостерігають поблизу Криму та біля узбережжя російських міст Сочі й Новоросійськ. Прибивало афалінів і до берегів Болгарії. Причина - скупчення російських надводних та підводних човнів. 
 
Про це повідомив Іван Русєв, доктор біологічних наук, професор, працівник Національного парку  "Тузлівські липмани". У своєму пості у Facebook він написав, що мертвих дельфінів знаходять переважно біля берегів Криму, поблизу Болгарії, а також біля узбережжя рф. Особам до 18 років та людям із вразливою психікою ми наполегливо радимо не переглядати фото, опубліковані нижче! На них демоструються тварини, вбиті російською агресією. 
 
"Вже пройшов тривожний воєнний липень 2023 року. У акваторії Південно-Західної частини Чорного моря за цей місяць іноді зустрічались грайливі живі дельфіни афаліни. Але упродовж липня 2023 року на берегах Північно-Західної частини Чорного моря, на берегах окупованого Криму, на берегах Краснодарського краю біля Сочі, Новоросійська знову реєструються загиблі дельфіни. Зустрічаються вони й на берегах Болгарії. Гинуть тварини й на Азовському морі, де створили вбивче військове навантаження", - написав він. 
За словами Івана Русєва, зараз субмарини ворога знаходяться далеко від берегів Національного парку "Тузлівські лимани" порівняно з тим, що було минулого року. І зоологи спостерігають, що  загальна кількість загиблих тварин є значно меншою - торік говорили про 5 тисяч загиблих афалінів. Натомість дельфіни у Чорному морі й далі гинуть ніж від військових сонарів підводних і надводних човнів. Але тепер - вже в інших регіонах моря, ближче до росії та біля південного узбережжя півострова Крим. Назвати їхню кількість у нацпарку не можуть - моніторинг від 13 липня є неточним, бо фахівцям не дозволяють виходити у море.
"Для безпечного відтворення дельфінів після Перемоги над ворогом, потрібно створити безпечний морський резерват на 3000 км кВ акваторії Чорного моря для захисту тварин від вбивчого антропогенного впливу", - пише професор. 
 
Фото загиблих дельфінів через російську агресію, які показав Нацпарк "Тузлівські лимани", демонструють чергові наслідки російської агресії для тваринного світу. 
 
Російська війна убиває дельфінів: зоологи повідомили про масову загибель тварин у Чорному морі 1
 
Нагадаємо, дельфіни дуже потерпають від розливів палива і мастила з кораблів. А ще - сонарів (засобів звукового виявлення підводних об'єктів) які використовують під час бойових дій. 
 
Російська війна убиває дельфінів: зоологи повідомили про масову загибель тварин у Чорному морі 2

Кораблі - це убивці для морських жителів

Йдеться не лише про прямі зіткнення тварин з кораблями, мінами, влучання снарядів чи розлив мастила й отруєння води. Звуки у місцях скупчення воєнних кораблів - убивчі для афалінів. Вони порушують здатність морських жителів орієнтуватись, слухаючи природні звуки в океані.

Також вкрай несприятливо позначилась на екології Чорного моря катастрофа на Каховській ГЕС. Вода з водосховища проходила крізь каналізації, підвали, вигрібні ями. У Чорне море потрапили фекалії та відходи сільськогосподарських підприємств, збудники багатьох інфекційних хвороб, нафтопродукти, пластик та будівельне сміття. Це також збільшило кількість випадків самовикидання дельфінів на берег. 
 
Як раніше писав Інформатор, росія збільшила кількість бойових дельфінів біля бази Чорноморського флоту в окупованому Севастополі. Експерти називають це "совковою" практикою, яка не захистить човни, натомість знищить тварин. 
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube