“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Росії вперше використали проти України керовані бомби УПАБ-1500В вагою 1 500 кг
Окупанти вперше використали проти України нове небезпечне озброєння – керовані крилаті бомби УПАБ-1500В вагою 1 500 кг. Ймовірно, що ще кілька таких бомб українці знищили разом з літаком у глибокому російському тилу в тимчасово окупованому українському небі.
Про це повідомляє Defense Exspress із посиланням на власні джерела – на одному з уламків були залишки маркування відповідного саме УПАБ-1500В.
Журналісти видання стверджують, що перше застосування цього виду боєприпасів було зафіксовано кілька тижнів тому проти одного з об’єктів у Чернігівській області. Вони також вважають, що збитий у Єнакієво українськими зенітками російський літак мав на борту ці бомби.
"Використання плануючих бомб з боку РФ залишається поодинокими явищами. Забезпечення високої дальності польоту вимагає від окупантів польоту на значній висоті, що полегшує виявлення цілей і можливостей ураження носія. Тому можливо, що збитий 3 березня в районі Єнакієвого фронтовий бомбардувальник Су-34 якраз виконував політ із такими боєприпасами", - повідомляє Defense Exspress.
Висока загроза застосування УПАБ-1500В полягає в тому, що вона є керованою і здатна планувати у повітрі. Її оснащено інерційною та супутниковою системою навігації. Бойова частина має масу понад одну тону. Призначення цієї бомби - ураження високозахищених об’єктів. Бомба може скидатися за 40 км від цілі, для чого носій має піднятися на висоту 14 км.
Цей плануючий боєприпас уперше був продемонстрований в експортній версії з індексом К029БЕ у 2019 році розробником “ГНПП "Регион", що входить до корпорації "Тактическое ракетное вооружение" на виставці МАКС.
Раніше Інформатор писав про стратегічні ракетні комплекси "Сармат" та гіперзвукові ракети "Циркон", які є на озброєнні в рф. Але наразі йдеться про одиничні дослідні зразки, а не про масове виготовлення нової зброї.
Під час візиту президента США Джо Байдена до України, росія провела невдале тестування ракети "Сармат". Випробування не було приурочено спеціально до приїзду американського президента, адже москва повідомляла про це США набагато раніше, але путін хотів похизуватися вдалим пуском у своїй промові перед росіянами.