Росіяни скаржаться на масовий збій у системі онлайн-голосування: українські ЗМІ пишуть про роботу ГУР

Читать на русском

Вибори в росії 15 березня проходять з серйозними проблемами у роботі системи електронного голосування, сайт mos.ru знову не працює

Читать на русском
В рф не працюють сайти для онлайн-голосування
Росіяни продовжують скаржитися на масовий збій у роботі цифрових сервісів

Вибори в росії 15 березня проходять з серйозними проблемами у роботі системи електронного голосування, сайт mos.ru знову не працює

У росії у перший день голосування за президента країни-агресорки фіксують масові зброї у системі онлайн-голосування. Не працює сайт mos.ru. Російські ЗМІ щоб хоча б якось зняти паніку серед населення запустили пояснення, що робота системи електронного голосування на виборах перестала працювати "через надто велику кількість бажаючих" віддати свій голос за обраного кандидата.

Джерела РБК-Україна у спецслужбах повідомляють, що злам всієї системи рф для дистанційного голосування - робота Головного управління розвідки Міноборони. Тим часом росіяни у мережі вже розводять паніку.

Деякі ЗМІ рф пояснюють, що на порталі "Держпослуг" у перший день виборів президента рф відбувся збій. Мовляв, сервіс не працює по всій росії, включаючи Татарстан. Фіксують несправності в роботі сайту "Держпослуг" самі журналісти. Вони звітують, що на даний момент головна сторінка сайту не завантажується, виходить повідомлення про "відсутність підключення до інтернету". Про збій свідчить також сервіс Downdetector. 

збій у роботі системи ДЕГ
Збій у роботі системи ДЕГ

Інші російські сайти повідомляють, що сайт дистанційного електронного голосування (ДЕГ) на виборах президента рф перестав працювати "через великий наплив бажаючих проголосувати онлайн". Користувачам радять зайти на ресурс пізніше. На екрані надпис "Система знаходиться під загрозою". 

Для росіян вже вигадали пояснення непрацюючої системи
Для росіян вже вигадали пояснення непрацюючої системи

При цьому під час голосування через систему ДЕГ отримати бюлетень на виборчій дільниці вже неможна - це робиться з метою виключення можливості подвійного голосування, повідомляють росЗМІ. На це вже скаржаться в мережі росіяни. Пишуть, що через "Держпослуги" проголосувати не виходить, тому що все вилітає, видають по одному бюлетеню і проголосувати повторно вже немає можливості, іншим пишуть, що "бюлетень виданий в іншому браузері". Росіяни не можуть зрозуміти, що сталося насправді, починають з'ясовувати "в якому саме браузері відкрите їх голосування" і "хто за них віддав голос".

Росіяни бідкаються, що не можуть голосувати
Росіяни бідкаються, що не можуть голосувати

Щоправда, деяка частина населення щось-таки починає розуміти. Користувач з акаунтом "Гість" пише, що навіть вибори не можуть пройти нормально, в цій країні є щось стабільне, окрім крадіжок і відкатів".

Не маючи можливості проголосувати росіяни починають ставити риторичні питання один одному
Не маючи можливості проголосувати, росіяни починають ставити риторичні питання один одному

Що відомо про вибори рф

В світі давно зрозуміло, що нинішні президентські вибори в рф робляться виключно для диктатора - путіна. Для 71-річного очільника рф це буде вже п’ятий термін. Він утримує владу з 2000 року. Лише на чотири роки, з 2008 по 2012, він номінально передав правління тодішньому прем’єру Дмитру Медвєдєву, оскільки за Конституцією росії не можна бути президентом третій термін поспіль. Та "гра у вибори" продовжується досі. У червні 2020 року, путін провів "референдум" та "обнулив" свій термін правління. Тепер по законах рф не можна обіймати посаду президента більш як два терміни поспіль, але обмеження "не поширюється на тих, хто обіймав посаду голови держави до набрання чинності поправок до Конституції". Крім того, президентський термін підвищили до 6 років.

Загалом путін править росією 24 роки поспіль, що на рік більше від Миколи II й співставно зі строком правління імператора Олександра I, одного з переможців Наполеона. Але до рекордних 50 років правління Івана IV Грозного йому ще далеко. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому випуску Владислав Грицай розкриває, як тепер дата 24 лютого впливає на всіх українців та що варто очікувати від цього дня у цьому році. Він також наголошує на важливості уваги до виборів президента в РФ та ділиться своїми роздумами про те, яким чином Путін знову і знову займає своє місце на "Троні". Приєднуйтеся до перегляду, адже на вас чекає багато цікавої інформації.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.