Цивільні змушені буквально жити у підвалах, окупанти застосовують весь арсенал зброї для знищення міста
Гуляйполе на Запоріжжі з 6 березня 2022 року залишається під цілодобовими обстрілами без світла, води та газу. Майже всі мешканці змушені жити у підвалах. До найближчих позицій росіян тут всього 3 км - окупанти застосовують майже весь арсенал зброї для знищення міста.
Журналісти проекту "Украина Сейчас" провели день з рятувальники у Гуляйполі та дізналися про життя у місті від місцевих.
Росіяни щоденно та цілодобово обстрілюють Гуляйполе з усіх видів озброєння - з мінометів, гаубиць різних калібрів, "Градів" та касетними боєприпасами. До найближчих позицій окупантів тут всього 3 км. В місті зруйнована вся інфраструктура. Також майже всі будівлі пошкоджені або знищені вщент. Також зруйнована і місцева лікарня - вона неодноразово потрапляла під обстріли.
"(До обстрілів) звикла вже. Живу з сусідами та чоловіком. Виїжджати поки немає бажання. Вдень тут не так страшно, як ввечері", - розповіла жінка.
Більшість людей, які залишаються у місті, живуть у підвалах.
"Сімʼя моя, діти, знаходяться в Запоріжжі та у Дніпрі. Чоловік помер півроку тому. Переживаємо. Чекаємо на перемогу. Зараз сильні прильоти. Щоб поїхати (з Гуляйполя) потрібні кошти. Ми мало отримуємо грошей, в місті з нашими грошима нічого робити. І де в місті заховаєшся (від прильотів). Тут хоч є надійний підвал. Нестрашно буває. На облаштування укриття пішло 1,5 роки. Спочатку спали на піддонах. Потім добрі люди нам дали ліжка, ковдри, подушки... Моя квартира вся розбита. По хаті уламок пройшов. Цілого немає нічого. Як воно далі буде - не знаємо" - поділилася мешканка Гуляйполя.
Командир відділення ДПРЧ Гуляйполя Володимир розповів, що працювати в умовах постійних обстрілів з боку росіян важко. Неодноразово під час гасіння пожеж хлопці потрапляли під повторний обстріл. Рятувальники регулярно тоннами розвозять технічну воду та іншу допомогу місцевому населенню.
"Працюю рятувальником з 2017 року... Сам я з Гуляйполя. Прикро бачити своє місто зараз. Стільки сусідів, знайомих повбивало. Все зруйноване, людей залишають без нічого. Що робити далі - незрозуміло", - розповів Володимир.
До 24 лютого 2022 року у Гуляйполі мешкало близько 16 тисяч осіб - зараз приблизно 2 тис.
"Я тут живу 36 років. А так я киянка. Тут мій чоловік жив поруч і ми сюди переїхали, купили будинок. Донька та онук народилися тут. Тут працювала. А зараз (діти та онуки) на Запоріжжі. Туди не їду через хворобу, мені там дихати важко. Ночую у підвалі. Додому заходжу щоб погодувати собак та приготувати щось собі. Все таки ходити по рідній землі (легше). А вони, орки, хай бухкають - їм прийде погибель. Прийде. Тільки шкода дітей", - розповіла жінка.
Інша мешканка розповіла журналістам, що жодного разу не виїжджала з Гуляйполя попри обстріли через тварин, які залишилися у місті.
"Не виїжджала взагалі. Тут залишилася купа собак, мені їх шкода кидати. Моя квартира повністю розбита, але продовжую жити там. Такого страху, як був на початку, вже немає. Тепер вже ні. У нас тут всі згуртовані. Хочеться, щоб росіяни на своїй шкурі оце все відчули, що ми відчуваємо тут. Розбиті домівки, квартири", - поділилася вона.
У вівторок, 22 серпня, бійці ЗСУ зайшли у селище Роботине Запорізької області. Українські захисники під щільним вогнем ворога евакуюють з населеного пункту українців, які довго перебували тут без води та продуктів.
Вночі 22 серпня російські окупанти атакували Запоріжжя, Кривий Ріг та місто Вовчанськ на Харківщині. В населених пунктах пошкоджені житлові будинки, є постраждалі.
Нагадаємо, вночі українців попереджали про загрозу ракетних ударів по Україні. Росіяни вивели у Чорне море три заряджені ракетоносії з калібрами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.