Тим часом влада заявила, що деякі населені пункти України не зможуть відбудувати
Росіяни бомблять цивільну інфраструктуру України українськими ж ракетами. Глава МЗС Дмитро Кулеба вважає, що сценарій повного блекауту є реалістичним. А деякі населені пункти України не зможуть відбудувати.
Про ці та інші головні новини 12 грудня - у матеріалі Інформатора.
Росія під час масованих обстрілів використовує українські крилаті ракети Х-55. Їх передали в рамках Будапештського меморандуму. Те саме стосується і стратегічних бомбардувальників Ту-160 і Ту-95.
Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький. Розвідники після обстрілів почали знаходити дозвукові крилаті ракети Х-55, які були виготовлені в 1970-х роках для несення ядерної боєголовки. Водночас боєголовка була вилучена, а баласт доданий, аби замаскувати факт того, що вона не несе корисного навантаження.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає реалістичним сценарій повного відключення електроенергії в Україні. Однак люди масово не залишатимуть країну через нестабільну ситуацію взимку. Він припускає, що більшість їхатиме за місто, "де є можливість опалювати приміщення дровами".
За словами Кулеби, триваючі атаки росії на енергопостачання – особливо взимку – ставлять уряд та народ України перед величезними проблемами. Щоб впоратися з цим, країні потрібна також і невійськова допомога, особливо генератори й трансформатори.
Кулеба зазначив, що він сам також постраждав від перебоїв з електроенергією та опаленням. У його квартирі понад 30 годин не було світла й води.
Існує ймовірність того, що після закінчення війни Україна не зможе відбудувати деякі населені пункти. Окупанти зруйнували їх вщент. Перед початком відновлення потрібно буде переглянути та перепланувати взагалі всі області, розповіла народна депутатка Олена Шуляк.
Вона наголосила, що будуть і території, які можна буде розглядати для створення нового мікрорайону чи навіть нового населеного пункту.
"Є області, які деокуповані, і нам здається, що саме ці області повинні бути у фокусі уваги відбудови. Але й ті області, які на сьогодні прийняли людей та бізнес, їх території також потрібно перепланувати, враховуючи особливості економічні та демографічні", - розповіла Шуляк.
Вона зазначила, що є громади, в яких кількість населення збільшилася на 25%. Такий приріст — це й додаткове навантаження на інфраструктуру, і на доступ до послуг, які надає держава.
Після обстрілів 23 листопада були побоювання, що наступний удар занурить Україну в темряву на більш тривалий період. Але 5 грудня росіянам цього не вдалось. Гендиректор "ДТЕК Енерго" Ільдар Салєєв розповів, чи можливий блекаут у майбутньому.
“Такі ризики дійсно були. Ми хвилювались не менше, ніж всі українці. Чому їм не вдалось? Ми бачимо постійне підсилення нашої протиповітряної оборони. Не військовий експерт, але статистика говорить сама за себе. Цього разу влучань і пошкоджень було суттєво менше. Влучання були тільки в трьох областях, а не так, як минулого разу, коли зачепило більшість регіонів. Можливо, цього разу росіянам не вдалося втілити те, що вони планували, через вибухи на їхніх аеродромах напередодні ракетного удару”, - сказав Салєєв.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.