Чи може Україна повністю захистити свою енергосистему засобами ППО, - відповідь від ДТЕК

Захистити всі обʼєкти силами ППО неможливо

Чи може Україна повністю захистити свою енергосистему засобами ППО, - відповідь від ДТЕК
Гендиректор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв

Після обстрілів 23 листопада були побоювання, що наступний удар занурить Україну в темряву на більш тривалий період. Але 5 грудня росіянам цього не вдалось. Чи можливий блекаут у майбутньому та що робиться, щоб його не допустити, в інтерв’ю Forbes розповів гендиректор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв.

“Такі ризики дійсно були. Ми хвилювались не менше, ніж всі українці. Чому їм не вдалось? Ми бачимо постійне підсилення нашої протиповітряної оборони. Не військовий експерт, але статистика говорить сама за себе. Цього разу влучань і пошкоджень було суттєво менше. Влучання були тільки в трьох областях, а не так, як минулого разу, коли зачепило більшість регіонів. Можливо, цього разу росіянам не вдалося втілити те, що вони планували, через вибухи на їхніх аеродромах напередодні ракетного удару”, - каже Ільдар Салєєв. 

За словами Ільдара Салєєва, енергетики роблять висновки після кожного удару. 5 грудня в координації з «Укренерго» ДТЕК зробив певні дії, що збільшили стійкість енергосистеми перед ракетною атакою. 

Що знають росіяни про енергосистему України?

“Наша енергосистема не сильно змінилась за період незалежності. Просто не було такої необхідності, оскільки система мала величезний резерв потужності під радянську промисловість. Єдине, що ми змінювали, це застаріле обладнання на більш сучасне. Базові речі залишились на своїх місцях: підстанції, лінії, електростанції. У росіян дійсно є вся ця інформація. Єдине, чого вони не знають, який стан цих обʼєктів зараз: які енергоблоки в роботі, які трансформатори більш важливі та на яких підстанціях. Вони мають тільки загальну картинку”, - каже Ільдар Салєєв.

Для того, щоб знизити ризик блекауту першочергове, що треба робити – це покращувати українське ППО. Якщо ракети будуть потрапляти в ціль, то енергетики з цим вже нічого зробити не зможуть. 

“Зрозуміло, що захистити всі обʼєкти силами ППО, мабуть, неможливо. Україна має величезну енергосистему з великим енергооб’єктами. Підстанція – це десятки гектарів, електростанція – під 100 гектарів. Тобто навіть для однієї станції треба декілька засобів ППО, - каже  Ільдар Салєєв, - Інший фронт робіт – якнайшвидше відновлення зруйнованого. Тут ми впираємось у наявність запчастин та обладнання. Наші резерви практично вичерпані. Намагаємось придбати і задіяти нове обладнання якомога швидше. Але постає питання грошей і часу. Вартість автотрансформатора може сягати $5 млн. Строк виготовлення – від 6 місяців. Україні зараз потрібні десятки трансформаторів”. 

За 10 місяців 2022 року збиток теплової генерації «ДТЕК Енерго» – 17,6 млрд грн. На кінець року прогнозуємо збиток під 20 млрд грн. Це буде рекордний збиток компанії. 

Ракетні атаки у грудні

5-го грудня росіяни здійснили масовану ракетну атаку на Україну. Ворог випустив приблизно 70 ракет, і 61 з них вдалося збити нашим силам ППО. Інші ракети таки поцілили по нашим об’єктам критичної інфраструктури. Через це у декількох регіонах спостерігаються проблеми з електропостачанням.

Після цієї атаки ворог здійснив декілька спроб продовжити нашкодити нашій системі електропостачання за допомогою ракет. У різних містах України фіксували вибухи та пошкодження об’єктів енергопостачання та промисловості. Енергетики вже працюють над відновленням усіх пошкоджених комунікацій. Наразі місцями введені екстрені та аварійні відключення – графіки стабілізаційних відключень поки що там не діють. 

Нагадаємо, що путіна визнали «невдахою року».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube