У кожній області розроблять документ "Програма комплексного відновлення", який потім стане основою і нової містобудівної документації
Існує ймовірність того, що після закінчення війни Україна не зможе відбудувати деякі населені пункти. Окупанти зруйнували їх вщент. Перед початком відновлення потрібно буде переглянути і перепланувати взагалі всі області.
Про це в інтерв’ю "РБК-Україна" розповіла народна депутатка Олена Шуляк. Вона наголосила, що будуть і території, які можна буде розглядати для створення нового мікрорайону чи навіть нового населеного пункту.
"Є області, які деокуповані, і нам здається, що саме ці області повинні бути у фокусі уваги відбудови. Але й ті області, які на сьогодні прийняли людей та бізнес, їх території також потрібно перепланувати, враховуючи особливості економічні та демографічні", - розповіла Шуляк.
Вона зазначила, що є громади, в яких кількість населення збільшилася на 25%. Такий приріст — це й додаткове навантаження на інфраструктуру, і на доступ до послуг, які надає держава.
"Також, як би боляче не було про це говорити, але, можливо, будуть такі населені пункти, які ми не зможемо відбудувати, бо вони зруйновані вщент, ворог їх стер з лиця нашої землі", - акцентувала Шуляк.
Шуляк зазначила, що будуть і території, які можна буде розглядати для створення нового мікрорайону чи навіть нового населеного пункту. Такі нові мікрорайони будуть зростати там, де буде заплановане будівництво нових потужностей, які дозволять працевлаштувати багато людей. За її словами, перед початком відбудови потрібно буде переглянути і перепланувати взагалі всі області України. Для цього був ухвалений закон, згідно з яким у кожній області має бути розроблений стратегічний документ "Програма комплексного відновлення", який потім стане основою і нової містобудівної документації. Він може розроблятися для області, для громади або навіть для її частини.
Програма відновлення не просто буде включати в себе те, що потрібно відбудувати, а й міститиме інформацію щодо майбутньої економічної ситуації в регіоні — які підприємства виїхали та заїхали, які планують залишатися, яким потрібно створити умови для розвитку в цьому регіону, враховуючи природні чи логістичні особливості.
"Друге питання, яке в документі обов'язково висвітлюється, — це демографія, що з людьми в регіоні, як їх повертати. Мені особисто страшно, коли ми відбудуємо дитячий садочок, пофарбуємо його в яскраві кольори, а цей садочок буде порожній, тому що дітей, які повинні туди йти, просто банально не буде, тому що їхнім батькам немає де працювати чи проживати", - наголосила Шуляк.
Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України, складає понад 127 мільярдів доларів. Найбільша частка збитків належить житловому фонду — 39.7% або 50,5 мільярдів доларів. За останніми даними загалом пошкоджено та зруйновано 135,8 тисячі приватних та багатоквартирних будинків, з яких 119,9 тисячі — приватних; 15,6 тисячі — багатоквартирних; 0,2 тисячі — гуртожитків. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 мільйона квадратних метрів, що складає 7,3% від загальної площі житлового фонду країни. На другому місці за обсягом збитків сфера інфраструктури — 27,7% або 35,3 мільярда доларів, з яких 26,6 мільярда доларів — внаслідок прямого руйнування доріг та 4,3 мільярда доларів — збитки залізниці.
Втрати активів бізнесу становлять щонайменше 9,9 мільярда доларів і продовжують зростати. Це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. В розрізі галузей найбільше постраждала металургія. Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 — це великі та середні підприємства. Їхня кількість може бути більшою, оскільки зараз відсутня повна інформація про стан українських підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
Нагадаємо, Терехов назвав суму збитків, завданих окупантами Харкову. Крім того, відновлення Луганської області після війни займе близько 10 років.
Також Інформатор писав, що Велика Британія буде очолювати процес відновлення України після нашої перемоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.