Війська рф під час атаки 22 березня зруйнували одну з найбільших ТЕС Харківщини

Читать на русском

Це важливий енергетичний об'єкт, який живив Харків та область

Читать на русском
Руйнація Зміївської ТЕС
Скільки часу та грошей знадобиться на відновлення і чи воно взагалі можливе - невідомо

Це важливий енергетичний об'єкт, який живив Харків та область

Одна з найбільших електростанцій Харківської області - Зміївська ТЕС - повністю зруйнована внаслідок ракетних ударів 22 березня. Всі її блоки знищені. Також суттєво пошкоджено обладнання. 

Наразі дозі тривають розбори завалів на ТЕС. Про це повідомляє офіційний сайт "Центренерго".

Нещодавно станцію - а точніше, те, що він неї залишилося - відвідав міністр енергетики Герман Галущенко. Він особисто оцінив масштаби руйнувань та оглянув "Зміївку". 

"Будемо допомагати максимально!" - пообіцяв очільник Міненерго.

Наразі ситуація на Зміївській ТЕС дуже погана. Доступу до більшої частини обладнання, якщо воно й вціліло, немає, адже триває розбір завалів.

"Знищені всі блоки, пошкоджено допоміжне обладнання. Ступінь руйнації різний, від повного – до значного... Тому можливостей більш точно оцінити масштаб пошкоджень, точні цифри щодо суми, яка необхідна на відновлення, а також якихось прогнозів щодо часу ремонтів –  немає", - йдеться на сайті "Центренерго".

Втім, Галущенко сповнений оптимізму. Він завірив колектив ТЕС, що сам на сам з руйнуваннями вони не залишаться.

"Будемо допомагати через донорів. Гроші є. Є відповідний фонд підтримки енергетики. Він працює. Тому всі готові допомагати!", - сказав міністр енергетики. 

А голова наглядової ради "Центренерго" Андрій Гота зазначив, що команда одного разу вже змогла з нуля підняти Зміївську ТЕС після попередніх обстрілів та забезпечити успішне проходження опалювального сезону. Тож і тепер спеціалісти готові до нових викликів. 

"Люди шість місяців витратили на ремонт і зробили неможливе! І, звичайно, коли ми побачили, що все це - марно, то могло скластися враження, що руки опускаються. Але не в цьому колективі, тільки не в "Центренерго", - бадьоро рапортує Гота. 

Зміївська ТЕС - чому цей об'єкт дуже важливий? 

Зміївська ТЕС (або, як її називають місцеві енергетики, "Зміївка") - це найбільша теплова електростанція на Харківщині та одна з найбільших в Україні. З 2003 року вона має статус особливого об'єкта загальнодержавного значення

Станція розташована за 55 кілометрів від Харкова. Значна частина її потужностей направлена на живлення Харкова та частини області. Фактично, останні роки електрогенерація "першої столиці" йшла через два об'єкти: ТЕЦ-5 та Зміївську ТЕС. До речі, "Зміївку" сильно пошкодили ще у вересні 2022 року, коли почалися перші атаки на українську енергетику. 

Наразі ТЕЦ-5 у Харкові сильно пошкоджена. Зміївська ТЕС, як повідомляють в "Центренерго", фактично повністю зруйнована. Також в Харкові розбомбили всі або більшість трансформаторних підстанцій. Через це живлення міста здійснюється за допомоги інших регіонів, також діють довгі аварійні відключення. На жаль, з виробника електроенергії "перша столиця" перетворилася на дотаційне місце, для якого "скидуються" електрикою сусідні області. 

Раніше ми писали, що внаслідок атаки 22 березня енергосистема Харкова отримала дуже серйозні пошкодження. Фактично зараз вона перебуває у напівзруйнованому стані, коли вдасться все відновити - невідомо. "Інформатор" також повідомляв, що місто зараз стало легкою мішенню для ударів росіян

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.